Žürii valis eelvooru põhjal välja kaheksa noort muusikut, kes pääsevad osalema ETV telekonkursile „Klassikatähed 2014”.

Henri Zibo (akordion). Foto: Klassikatähed 2014

Henri Zibo (akordion). Foto: Klassikatähed 2014

„Klassikatähed 2014” esimeses saates 9. märtsil kell 18.40 astuvad žürii ja televaatajate ette Katariina Maria Kits (viiul), Rene Laur (alt-saksofon), Pipilota Neostus (flööt), Elina Netšajeva (laul), Taavi Orro (klarnet), Anni Ruugla (flööt), Henri Zibo (akordion) ja Jakob Teppo (klaver).

„Oli põnev eelvoor ja huvitavad isiksused. Osalejate üldise tasemega olen rahul ning valikut teha ei olnud kerge,” rääkis saate žürii liige Mart Laas „Ootan saatesse pääsenutelt muusikalises plaanis mitmekesisust, üllatusi, huvitavaid leide, samas loomulikult ka muusikasse süvenemist ja suurt väljendusrikkust igas mõttes.”

Noorte interpreetide head taset kiitis ka žürii liige Rein Rannap, lisades, et paremates tingimustes saavad nad kindlasti veelgi paremini ennast kokku võtta. Rannapi sõnul on saates osalejatel oluline saavutada täiuslik kooskõla oma instrumendiga. „Ühtlasi ootame neilt noortelt sisemist jõudu ja ernergiat ning seda, et nad oleksid veendunud selles, mida nad laval teevad.”

Telekonkurss „Klassikatähed 2014” koosneb kuuest televooru otsesaatest Eesti Televisioonis ja 26. märtsil Estonia kontserdisaalis toimuvast kontserdivoorust. Konkursi lõpetab 16. aprillil Estonia kontserdisaalis toimuv finalistide galakontsert.

Erinevates voorudes on noortel muusikutel täita vaimukad ülesanded ja kõigi hulgast parim valitakse olenemata instrumendist. Klassikatähed näitavad end võistluse käigus eri külgedest: efektse virtuoosina ja unustamatu meloodia esitajana. Lisaks peavad nad olema kohanemisvõimelised ja leidlikud, musitseerides koos ootamatute lavapartneritega ja esitades klassika- ja pophittide töötlusi.

Saatejuht on Marko Reikop. Formaadi autorid on Timo Steiner ja Helen Valkna. Režissöör Ülle Õun, produtsent Helen Valkna.

„Klassikatähed 2014” osalejate kohta saab lisainfot konkursi kodulehelt.