Homme, 3. aprillil algab Brüsselis rahvusvaheline dokumentaalfilmifestival Millenium, mille avafilmiks on valitud Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo „Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha”.

Kaader filmist

Kaader filmist

Milleniumi filmifestival toimus esimest korda 2009. aastal. Algusest saati on festivali eesmärk olnud näidata mõtlemapanevaid dokumentaalfilme, mis tungivad süvitsi tegelaste keerulistesse isiksustesse ja püüavad aidata vaatajal mõista meie aja mitmetahulisust.

Brüsseli olulisimas kultuurikeskuses Bozar toimuval linastusel on kohal filmi üks autoreist Tiit Ojasoo, kes osaleb ka linastusele järgnevas aruteluringis. Eesti filmid on festivali võistlusprogrammis osalenud varemalt kahel korral. 2011. aastal, kui tähistati Eesti filmi 100. aastapäeva ja algas koostöö Milleniumi festivaliga, osales võistlusprogrammis Marianna Kaati „Auk nr 8”. Eelmisel aastal osalesid võistlusprogrammis Madli Lääne „Saarte värvid” ja Jaan Tootseni „Uus maailm”, kusjuures „Uus maailm” pärjati 21. sajandi esimese kümnendi parima dokumentaalfilmi tiitliga.

Tänavu on eesti filmitegijad lisaks avamisele esindatud ka festivali žüriis – seda juhib Mark Soosaar.

Neli aastat tagasi toimus Eesti ajaloo suurim sotsiaalne eksperiment „Ühtne Eesti”. Kaks kuud uskus suur osa ühiskonnast, et Teater NO99 asutab uue partei ning asub siinsest poliitmaastiku uueks looma. See on film sellest, kuidas rahvas ootas, et teater päästaks Eesti poliitika. Reaalsuse ja fiktsiooni segunemine, mastaabi ja teadmatuse habras kooslus. Manipulatsioonid, telgitagused, analüüsid, emotsioonid.

Rohkem infot festivali kohta leiad siit.