11. ja 12. detsembril etendub Sõltumatu Tantsu Laval soome-taani koreograafi Taneli Törmä lavastus „Open Your Heart”, mille loomeprotsessi on kaasatud 13 noort eesti tantsijat vanuses 13–21. 

Koreograaf Taneli Törmä ja tantsija Hilde I Sandvold. Foto: Morten Arnfred

Lavastuses otsitakse võistlusliku diskotantsu fenomeni ja esteetika kaudu täiskasvanutes kadunud tantsurõõmu. Koreograaf soovib esile tõsta ja väärtustada võistlikuslikkuses haihtuvat tantsu sotsiaalset aspekti. 

„Mida lastele tantsuõppes edasi tahetakse anda? Kas mõistmist, et tants seisneb ainult trikkide demonstreerimises? Ka tehnilistel väljakutsetel on tantsuõppes oma koht, aga mulle tundub, et nii võib unustada, mida tantsu olemusest tegelikult edasi anda soovime. Tantsida võib ka oma elutoas ja selleks ei pea tingimata professionaalseks tantsijaks saama,” selgitab koreograaf.

Törmä kaasab kohalikke noori lavastuse loomisesse nii idee levitamiseks kui kohaliku kogukonnaga suhestumiseks. 

„Küsin ka lavastusprotsessis, kas noored on kunagi oma vanemate või vanavanematega tantsinud. Loodan, et nad jõuavad protsessi tulemusena ka selleni ja õpivad mitte ainult esinema, aga tõeliselt tantsima, seda tegevust ja kogemust nautima, nii enda jaoks kui teistega jagatuna.”

Lisainfot lavastuse kohta leiad siit.