Teatriprojekt „Tõelised naised, tõelised mehed ja tõelised teised”, mis tegeleb soolise ebavõrdsuse teemaga Eesti ühiskonnas, otsib inimesi, kes tunnevad, et soolise ebavõrdsuse teema on neid puudutanud ning sooviksid sel teemal arutleda ja oma mõtteid jagada. Lavastus luuakse koos osalejatega nende isiklike kogemuse põhjal ning viimaks astuvad need inimesed ise ka lavale.

Oodatud on igasuguse taustaga, igast vanusest ja soost inimesed, eelnev lavakogemus või -haridus ei ole oluline.

„Tõelised naised, tõelised mehed ja tõelised teised” esietendub oktoobris Vaba Lava kuraatoriprogrammis. Lavastuse idee autor ja lavastaja on Tiina Sööt – noor etenduskunstnik, kes tegutseb performance’i, koreograafia ja visuaalsete kunstide alal.

Lavastus toob lavale esinejad väljastpoolt teatrit, inimesed eri eluvaldkondadest, et rääkida soolisest ebavõrdsusest – probleemist, mis puudutab kõiki ühiskonnaliikmeid, aga mille olemasolu veel ikka eitada püütakse. Vaataja näeb, kuidas tema hüpoteetiline naaber, töökaaslane, sõber või sugulane teemat puudutab. Laval on inimesed, kes on soolist ebavõrdsust oma elus tajunud ja seda omal viisil mõtestanud; teemat avatakse nii isiklikust kui ka sotsiaalsest perspektiivist. Fookuses on konkreetsed lood, mis tuuakse lavale, kasutades teksti ja performatiivseid vahendeid.

Võta lavastustiimiga ühendust aadressil t6elised@gmail.com ja saada vabas vormis enda lühikirjeldus. Soovi korral võid lisada soolise ebavõrsusega haakuvad teemad, mis sulle kõnekad tunduvad.

Oma osalemissoovist anna teada hiljemalt 13. juuniks.