Laupäeval, 26. märtsil kell 19 toimuval multimeediaetendusel Tartu Uues Teatris esitletakse Joanna Ellmanni luulekogu „Sulgunud ruum” ja Martin Vabati kogu „Maahingamispäev”. Helid kiwalt, visuaalid Gabriela Liivamäelt ja kirjanike tekstid põimuvad ulmeliseks trip-etenduseks.

Joanna Ellmanni „Sulgunud ruum” (;paranoia publishing, 2015) koos helitausta ja esitusega on taju hüpnotiseeriv reis päriselt olemasolevatesse reaalsusestesse. See on kirjutatud toetudes ideele, et omailmad eksisteerivad pidevates muundumistes viibivates paralleelmaailmades enam, kui käesolevas reaalsuse fiktsioonis. Luulekogu koos CD ja Divine Enfanti illustratsioonidega on Joanna Ellmanni neljas raamat. Divine Enfant on prantsuse digitaalkunstnik ning ansambli Suicide liikme Martin Revi videote autor.

Martin Vabati „Maahingamispäev“ (Elusamus, 2016) ületab vaevata mineviku ja oleviku, linna ja looduse, siin- ja teispoolse maailma piire. Autori neljanda ja seni kõige lühema luulekogu omailmas põimuvad religioosne sümboolika tähelepaneliku loodusvaatluse ning noore elutarkusega.

Sündmuse leiad Facebookis siit.