Kolmapäeval, 6. juuni õhtul masseerivad Sveta Baaris kuulajate kõrvu ja südameid soome elektropopi kooslus Man Duo ning kohalikud DJd-produtsendid Kadajane, Kask ja Köster.

Man Duo. Foto: press

Man Duo. Foto: press

Alternatiivmuusika on Soome üks tuntumaid eksportartikleid. Jaakko Eino Kalevi ja tema muusikust lapsepõlvesõber Sami Toroi ehk Long-Sam ühendasid ühisprojektiks jõud 2012. aastal, andes toona veel oma nimede alt välja outsider-elektroonikat läbi psühhedeelse folgi prisma serveeriva kauamängiva „Amateurs de Vérité”.

2017. aastal ilmunud plaadil „Orbit” on mehed oma artistinimed hüljanud ning leidnud Man Duo näol uue ühisnimetaja. Värskem looming viib nende eksootilise popi tantsupõrandalt kosmosesse, eksperimenteerides krautrock’i, funk’i ja elektroga. Kuulajani jõuavad värvika sisuga küberballaadid, mis kõlavad nii inglise, soome kui itaalia keeles ning on saanud ainest elu ja armastuse absurdsusest nüüdisaegses maailmas. Lisaks kuuleb plaadil häält tegemas ka indie-trubaduuri Sean Nicholas Savage’it.

Jaakko Eino Kalevi ja Long-Sami ühine muusikaline tee ulatub tegelikult tagasi juba 2001. aastasse, kui üheskoos lasti välja 7-tolline free-jazz’i plaat, millele tagasi vaadates ütleb Jaakko: „Me oleme nüüd professionaalsemad, kuid tegutseme endiselt amatööride hingega.”

Üritus Facebookis.