Täna, 22. märtsil õhtul saabub idapiiri tagant Tallinnasse Sveta Baari kontserti andma vene põrandaaluse psühhedeelse roki esindaja Sonic Death.

Sonic Death. Foto: press

Sonic Death. Foto: press

Peterburis 2011. aastal Arseni Morozovi ja Nikita Krikunovi poolt kokku pandud punt hakkas koheselt muusikahuviliste pilke tõmbama. Kindlasti oli oma osa selles bändi produktiivsusel – juba esimesel tegutsemisaastal anti välja kolm EPd. 2012. aastal võrku riputatud „Gothic Session” levis aga tänu blogosfäärile üle Venemaa piiride ning Ameerika indie-leibeli Aphonia Recordings kaudu jõudis bändi looming esimest korda ka füüsilisele kandjale.

Trummari vahetusega 2013. aastal võttis Sonic Death konkreetsema suuna 60ndate garage rock’i nüansside avastamisel ja twee pop’ile omane saund asendus järk-järgult psühhedeelsemate kõladega. Samas säilitas bänd oma lo-fi esteetika ja pungiliku hoiaku.

Kui Thee Oh Sees, King Gizzard & the Lizard Wizard ja Ty Segall on enda erinevate projektidega viimastel aastatel hoogsalt 60ndate garaažisaunde elustanud, siis Sonic Death kõlab justkui nende paralleeluniversumist pärit veider kaksikvend.

Suitsuse ja fuzz’i-hõnguse õhtu juhatab sisse Tallinna bänd TVees.

Üritus Facebookis.