Alanud on Karlova Raadio kolmas hooaeg. Sügishooaeg toob endaga kaasa muudatusi ka Raadio 2 programmis – muutub nii mõnegi saate eetriaeg ning lisandub ka täiesti uusi saateid, saatejuhte ning DJ’sid. Põnevaid jutusaateid leiab aga suve jooksul alustanud Vabakanalist.

Sügisel alustab Raadio 2 Eesti Rahvusringhäälingu kultuuriuudistele kõrval täiesti oma R2 kultuuriuudistega, mis on suunatud Raadio 2 kuulajat huvitavate kultuurisündmuste kajastamisele. Uus saade sügishooajal on ka interaktiivne soovisaade „Kuulan R2-te!”, mille käigus Raadio 2 oma rindereporter läheb tänavale inimeste muljeid ja laulusoove koguma. Laupäeva päeval stardib uus persoonisaade „Elu Edetabelid”, mida hakkab juhtima tuntud muusik ja Rabarocki eestvedaja Kristo Rajasaare. Saates on alati külas üks tuntud kultuuripersoon, kes räägib oma elu asjadest – elu kõige parem laul, elu kõige lahedama käiguga lugu jne.

Haigla DJ-d Ats Luik, Kristopher Luigend ja Jan Tomson. Foto Tõnu Tunnel.

Haigla DJ-d Ats Luik, Kristopher Luigend ja Jan Tomson. Foto Tõnu Tunnel.

Õhtune vöönd lubab nii roki, tantsumuusika kui ka indie õhtuid. Esmaspäeva õhtusse lisandub uus saade „Haigla”, kus mängivad tuntud Haigla Rulapargi DJ-d Ats Luik, Kristopher Luigend ja Jan Tomson. Maarja Merivoo-Parro juhtimisel tuleb teisipäeva hilisõhtuti eetrisse uus saade „Ameerika hääled”, kus tutvustatakse USA kolledžite raadiotes ilma tegevaid bände. Laupäeva õhtuti stardib uus saade „Klubi R2”. „Klubi R2” on justkui Raadio 2 enda ööklubi, kus astuvad igal nädalal üles uued DJ-d oma (live)-miksidega. Klubis figureerivad nii resident DJ-d kui ka külalisesinejad, kes toovad raadiokuulajateni õhtu alustamiseks kvaliteetse klubimuusika. Täpsemat kava vaata Raadio 2 kodulehelt www.r2.ee.

Suve jooksul on veebiraadiote lainepikkusele lisandunud ka jutusaadetepõhine kodanikuraadio Vabakanal, kust võib hetkel leida neli saatesarja: „Infopoliitika”, „Skeptiku pooltund”, „Inimõiguste saade” ja „Nokalaat”. Vabakanalit saab kuulata ja alla laadida www.vabakanal.ee.

Samuti avas eile kolmanda hooaja veebipõhine Karlova Raadio, mille Neljakümne esimeses saates valivad muusikat Peeter Ehala ja Photoindustries.