Ata Kak on ghana päritolu muusik, kes andis aastal 1994 omal käel välja kasseti „Obaa Sima”. Iseõppinud pillimehe ja laulja viiekümneses tiraažis ilmunud album mattus aga Aafrika kassetilaviini alla ning jäi suurema tähelepanuta.

Ata Kak. Foto: Qu Junktions

Ata Kak. Foto: Qu Junktions

Enam kui 20 aastat hiljem on aga mehest saanud nõutud nimi. Tema looming läheb korda nii tõsistele maailmamuusika gurmaanidele kui ka kõige uue ja huvitavaga kursis olevatele fanattidele. Ata Kaki haruldase kasseti otsa komistas 2002. aastal Cape Coasti turul newyorklane Brian Shimkovitz, kes alustas leiust inspireerituna nüüdseks populaarse muusikablogi ja plaadifirmaga Awesome Tapes From Africa. Shimkovitz võttis ühtlasi oma hingeasjaks „Obaa Sima” autori ülesleidmise, sest ta plaanis teose uuesti välja anda. Möödunud aastal nägigi plaat taas ilmavalgust ning levis kulutulena üle maailma.

Ata Kaki muusika segab omavahel ghana highlife’i, Chicago house’i ja räppmuusikat. Sel suvel vallutas mees oma live show’ga mainekate Euroopa festivalide lavad, ajas rahvamassid hullunult tantsima ning tvii keeles räppima. 27. oktoobril on järg Tallinna käes ning kontsert toimub klubis Hollywood.

Üritus Facebookis.