Kas ka sina jätad jõulukinkide varumise igal aastal napilt viimasele minutile? Või sind võib-olla hoopis üldse ei huvita jõulud, aga iga kord avastad üllatusega, et kõiki teisi ikkagi huvitavad, ja siis tuleb kibekiiresti midagi kokku kahmata. Aga asjad ei peaks üldse nõnda olema! Ka kiirema elutempoga / lohelaiskade inimeste sõprade ja lähedaste jõulud võivad sisaldada kvaliteetseid ja unikaalseid kingitusi!

Hetk sellekevadiselt disainiturult Kultuurikatlas. Foto: Tõnu Tunnel

Hetk sellekevadiselt disainiturult Kultuurikatlas. Foto: Tõnu Tunnel

Kõigepealt on sul võimalus seada sammud EKA jõululaadale! See toimub laupäeval, 19. detsembril kell 11–18 rüütelkonna hoones. Nagu EKA jõululaadad ikka, on see rahvarohke ja meeleolukas, mängitakse mussi ja äritsetakse EKA tudengite ja vilistlaste disainikaubaga (aga muidugi mitte ainult). Lisainfot saab Facebooki lehelt EKA Jõululaat 2015.

Samal päeval, kell 10-15 toimub Telliskivi Loomelinnakus ka Mondo jõulubasaar, kus tuleb müügile eksootiline käsitöö ja sheavõi Afganistanist, Ghanast ja Ugandast, mis on kõik valmistatud kogukondades, kus Mondo tegutseb. Mondo lubab, et iga ost pakub tööhõivet ja paremat toimetulekut naistele ja noortele neis riikides. Lisainfot leiab Mondo jõulubasaari Facebooki lehelt.

Kui eksootilised ostud sooritatud ja soov üle vaadata kodumaiste disainerite looming, siis jõuad veel ka Kultuurikatla disainiturule „Jõuluks koju”, mis püsib 20. detsembril avatuna kell 12–18. 70 disainiturule kvalifitseerunud disaineri/kaubamärgi seas on naha-, ehte- ja tekstiilikunstnikke, osta saab keraamikat, lasteriideid ja aksessuaare, plakateid ja illustratsioone ning palju-palju muud. Lisainfot disainituru kohta leiab siit.

Aga üldiselt ei maksa nende kingitustega siiski üle pingutada ja laadale võib minna ka niisama viimaseid külajutte kuulama ja eidejuttu puhuma.