Tallinna Disainikaart, mis on nii turistid kui tallinlased hea Eesti disaini juurde juhatanud juba seitse aastat, on nüüdsest allalaetav ka mobiilirakendusena.

Tasuta mobiilirakendus D-kaart sisaldab detailset linnakaarti, disainiobjektide otsingut, nimekirja koos detailse info, kontaktide ja pildimaterjalidega ning võimaldab kasutajat ka reaalajas positsioneerida. Lisaks sisaldab app ka tuntud Eesti disainerite, muusikute ja teiste põnevate inimeste lemmikkohtade soovitusi ja tuure. Rakendusest saab näiteks teada, millised on Erki Pärnoja, Tanel Veenre ning disainibüroo AKU lemmikkohvikud, -pargid ja -söögikohad.

Mobiilirakendus D-kaart

Mobiilirakendus D-kaart

Mobiiliäpi D-kaart saab tasuta alla laadida App Store’ist ja Google Playst ning lingilt disainikeskus.ee/kaart.

Tallinna Disainikaart koondab kohad, kust leiab head Eesti disaini, seda nii Eesti disainiga sisustatud kohvikutest ja restoranidest, disaini eksponeerivatest muuseumidest ja galeriidest, disainipoodidest ning põnevatest linnakeskkondadest. Tasuta kaardi leiavad huvilised Tallinna turismiinfopunktidest, Eesti Disainikeskusest ning kaardil ära märgitud asutustest.

Disainikaart jõudis esmakordselt avalikkuseni 2006. aastal Eesti Kunstiakadeemia Disainiaasta projekti raames. Alates 2008. aastast annab kaarti välja Eesti Disainikeskus.