Täna kell 20:00 avab Tallinna sadamas hooaja suveklubi Laine. Möödunud suvel Telliskivis tegutsenud Punase Maja sõsarklubi avapeol astuvad üles Vaiko Eplik ja Eliit. Plaate mängivad Liisi Voolaid, Kaarel Valter ja Janek Murd.

Laine suveklubi. Foto: Aron Urb

Laine suveklubi. Foto: Aron Urb

Vaiko Epliku nimi ei vaja tutvustamist. Lühidalt võiks tema kohta öelda – mitmekülgne muusik, andekas laululooja ja Jaan Pehki sõber. Kui rääkida vaid olulisemast. DJ-de muusikavalik on võimsalt eklektiline pakkudes korraldajate sõnul entroopiliselt õrna sissejuhatust ja õhtul kanget kütet. Nimega Janek Murd seostub Eesti Pops, aga ta on ka autor mitmete eesti dokumentaal- ja mängufilmide muusikale. Lisaks astuvad plaadimängijate taha Monopol Entertainment DJ-rühmituse liige Kaarel Valter ning uue põlvkonna mahemuusika-printsess Liisi Voolaid.

Laine klubi loojateks on eelmisel aastal Telliskivi Loomelinnakus Punast Maja vedanud kultuurihuvilised ettevõtjad Tõnis Hiiesalu, Eerik Nõlvaku ja Madis Ligema. „Seitse kuud Punast Maja näitas, et meil siiski ei ole Tallinna linnas piisavalt kohti, kus linlased võiksid vabalt aega veeta ja kultuuri nautida,” kommenteerib Ligema. „Loomelinnaku Punane Maja läks remonti, aga me kolisime kultuurikilomeetri algusesse. Ja siin alles algab kõik!”

Läbi suve toimuvad Laines live-kontserdid ja klubiõhtud. Pakutakse kokteile ning teravaid elamusi, samuti alternatiivsust, mille järgi loomingulisemad ja vabameelsemad linnainimesed maiad on. Laine klubi asub aadressil Sadama 25a, Tallinna Sadama matkelaevade terminalis, kus oli mullu Balloon Tallinn.

Jälgi Laine tegemisi klubi Facebooki lehel ning meeleolu ja vaibe Instagramis.