7. mail saabub Tallinnasse Taani päritolu arhitekt Bjarke Ingels. Hetkel maailma üheks kuulsamaks arhitektiks peetav Ingels ja tema büroo BIG (Bjarke Ingels Group) on teiste hoonete seas kavandanud ka Tallinna uue raehoone. Ingels astub 7. mail üles Vene Kultuurikeskuses Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatava Arhitektuuriteatri peaesinejana ning osaleb Tallinna arhitektuuribiennaali visioonivõistluse žürii töös.

Tallinna uus raehoone. BIG

Tallinna uus raehoone. BIG

Eesti Arhitektuurikeskuse kutsel saabub 7. mail Tallinnasse Taani päritolu arhitekt Bjarke Ingels. Tema firma Bjarke Ingels Group (BIG) on tänaseks kasvanud globaalse mõjuga arhitektuuribürooks, mis praegu tegutseb Kopenhaageni kõrval ka Pekingis ja New Yorgis. Samuti on BIG Tallinna uue raehoone arhitektuurse lahenduse autoriks. Tallinnas viibides osaleb Ingels Tallinna arhitektuuribiennaali visioonivõistluse žürii töös ning annab avaliku loengu arhitektuuri-show’l „Arhitektuuriteater“ Vene Kultuurikeskuses. 7. mail saab suurelt ekraanilt näha tema eksperimentaalset loomingut alates Taani paviljonist 2010. a Shanghai EXPO’l kuni pilvelõhkujateni Manhattanil ja Vancouveris, rääkimata uue Tallinna raehoone kavandist. Ingelsi kõrval astuvad 7. mail kell 19 Vene Kultuurikeskuse laval üles arhitektuurikriitik Triin Ojari ning muusik Argo Vals.

Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatav Arhitektuuriteater seob kokku arhitektuuri, teatri, muusika, kunsti ja teised loomevaldkonnad. Arhitektuuriteatri eesmärk on pakkuda intelligentset ja kaasakiskuvat meelelahutust kõigile, kes hoolivad inimsõbralikust elukeskkonnast, tunnevad huvi värske arhitektuuri ning tänapäevase ruumikultuuri vastu.

Lisainfot.