Reedel, 10. mail esineb Tallinnas T1 Mall of Tallinna neljandal korrusel briti lauljatar Laura Mvula, kelle kontserdi juhatab sisse Sofia Rubina Band.

Laura Mvula. Foto: press

Laura Mvula. Foto: press

32-aastane Laura Mvula on Suurbritannia üks mainekamaid artiste, kes ühendab enda loomingus peamiselt rnb-, džässi-, klassikalise ja popmuusika elemente atmosfäärilise kõlapildi ja sügava tämbriga. Tema mõlemad kauamängivad „Sing to The Moon” ja „The Dreaming Room” on toonud Mvulale tunnustust nii muusikakriitikute, melomaanide kui paljude muusikute seas, kelle hulgas ka näiteks Elton John ja Prince.

Enne Mvulat üles astuv, Eesti üheks võimsamaks džässvokalistiks tituleeritud Sofia Rubina navigeerib peamiselt souli- ja džässihelides, segades sinna juurde ka elektroonilise ja house-muusika elemente. Naise värskelt valminud album „Where It Begins“ võeti kohalikul areenil soojalt vastu. „Sofia Rubina on kogu oma karjääri jooksul vaadanud alati pigem edasi. Seda ka nüüd, kuid „Where It Begins” ei näe sellega aktiivselt vaeva, vaid mõjub pigem ajatuna, sõltumata konkreetsest ajast ja kohast,” kommenteeris ERRi kultuuriportaal.

Tema uus plaat on muu hulgas inspireeritud Los Angelese uue kooli džässmuusiku Thundercati ja Laura Mvula loomingust ning selle fookuses on akustiline soul. „Minu jaoks oli oluline, et albumil olevad instrumendid saaksid kõlada orgaaniliselt ning tulemuseks on hubane soul, mis julgustab märkama ilusaid asju elus,” ütleb Rubina värskest loomingust rääkides. „Where It Begins” on tema esimene album, mis lansseeritud ka vinüüliformaadis.

Laura Mvulast rääkides ütleb Rubina: „Mulle väga meeldib see energia, mis tema muusikas ja kontsertidel läbi kumab. Saabuv kontsert pole kindlasti istumiskontsert, Mvula paneb publiku kaasa elama!”

Üritus Facebookis.