Sel neljapäeval, 14. jaanuaril esitletakse Tallinnas Viru Keskuse Rahva Raamatus detsembris ilmavalgust näinud esseekogumikku „Kodaniku kanepilugemik”.

Illustratsioon: ArtsCults.com

Illustratsioon: ArtsCults.com

MTÜ Ravikanep eestvedaja ja juhatuse liikme Mart Kalveti poolt eesti keelde tõlgitud ja esmalt USA-s 2009. aastal nime all „The Cannabis Papers” välja antud teose autoriks on kollektiivpseudonüüm Publius.

Publius on kaante vahele pannud mitukümmend eripalgelist esseed selle vastuolulise taime teemadel, mida üha enamad riigid ja inimesed peavad väärtuslikuks ravimtaimeks, teised aga ohtlikuks narkootikumiks.

Tekstides, mis on kirjutatud igaühele arusaadavas keeles ja teaduslikust vaatenurgast, vaadeldakse kanepi mõju inimorganismile, vaimule ja meelele kui ka sellele, kuidas mõjutab kanepitemaatika ühiskonda. Raamatu järelsõna autori ning MTÜ Kanepiliit asutaja Madis Masingu sõnul aitab kogumik rääkida kanepiteemadel kaasa avalikes aruteludes, suhtlusmeedias või hoopiski pereringis.

Raamatu esitlusel vastavad lugejate küsimustele ning võtavad kõnealusel teemal sõna nii Kalvet kui Masing. Vestlust modereerib Sven Paulus ning muusikalisi vahepeatusi pakuvad meisterjaan, Kallervo Karu ja Janno Reim bändist Super Hot Cosmos Blues Band.

Ürituse event Facebookis.