MoeKunstiKino on filmifestival, kus linastuvad moe ja disainiga seotud filmid – enamasti moevaldkonna tausta sügavuti avavad dokumentaalid. Linateoste peategelasteks on nii moeloojad, fotograafid, stiiliikoonid, modellid kui ka alles karjääri alustavad moepersoonid.

Kaader filmist „Roim”

MoeKunstiKino seansid toimuvad 13.–18. detsembrini kinodes Sõprus Tallinnas ja Elektriteater Tartus ning 7.–21. detsembrini eriseanssidena Viljandi Kogukonnakinos.

„Tundub, et huvi moevaldkonna vastu on endiselt kõrge ning hoolimata detsembrikuu tihedast graafikust on inimestel soovi ja aega ka kinno tulla,” rõõmustab festivali korraldaja Helen Saluveer. „Mul on väga hea meel, et saame näidata filme legendaarsetest moeloojatest, ikoonilistest persoonidest ja ka moevaldkonna tõsistest probleemidest.”

Üheks linastuvaks dokumentaaliks on maailma filmifestivalidel laineid löönud värske linateos printsess Dianast – „The Princess”, kuninglikku elu avab ka Elizabeth II-st rääkiv film „Kuninganna portree”. Moetööstuse probleeme lahkavad filmid „Roim” ja „Taaskujundatud mood” ning kummarduse meie hulgast lahkunud moegeeniustele teevad linateosed „Azzedine Alaia: kõrgmoelooja, kes vormis naisi” ning „Salvatore Ferragamo: unistuste kingsepp”.

Kõiki filmiseansse juhatavad sisse kohalikud moe- ja kultuurieksperdid, näiteks Lilli Jahilo, Piret Ilves, Mari Martin jt.

Kõik filmid linastuvad ingliskeelsena või ingliskeelsete subtiitritega. 

Rohkem infot leiad MoeKunstiKino kodulehelt