Nelja päeva jooksul saab näha 12 riigist 21 lavastuse 41 etendust täiskasvanutele, lastele ja noortele. Festivali kunstilise juhi Leino Rei sõnul on osalejad festivalile valitud põhimõttel, et lavastuse sisu ja vorm oleksid dialoogis ja põhjendatud.

Prantsuse-Norra trupi Plexus Polaire lavastus „Pime ruum“. Foto: Press

Prantsuse-Norra trupi Plexus Polaire lavastus „Pime ruum“. Foto: Press

Täiskasvanutele suunatud etendused toimuvad õhtuti alates kella kuuest. Neljapäeval kl 18 mängitakse NUKU Ferdinandi saalis Leedu teatri Lele lavastust „Liivamees”, mis viib vaataja visuaalsele rännakule läbi alateadvuse ja kujutlusvõime labürintide. Lavastus on pälvinud Leedu aasta parima lavastuse auhinna nuku- ja objektiteatri kategoorias.

Koostöös Vaba Lava kuraatorprogrammiga etenduv „Pime ruum” kl 20 Vaba Laval on ühtlasi festivali ametlik avaetendus. Prantsuse-Norra trupi Plexus Polaire lavastus räägib Valerie Jean Solanase’e (1936–1988) keerukast, mitmetahulisest ja läbinisti inimlikust isiksusest: kirjanik, radikaalne feminist, „SCUM Manifesto” autor ja naine, kes tulistas Andy Warholi. Lavastust mängitakse ka reedel kl 13 ja kl 19.

Reedest pühapäevani saab festivali raames näha veel lavastusi „Fööni pärastlõuna” (Prantsusmaa) Sõltumatu Tantsu Laval, NUKU ovaalsaalis lavastusi „Akvaarium” (Sloveenia), „Hullus töötoas” (Belgia) ja „Päris mäng“ (NUKU teater), NUKU väikeses saalis „Kolja teos” (Venemaa), „Bon Voyage ja teised valed” (NUKU teater), Von Krahli teatris „Kõige mustem stsenaarium: 23 mõtet konflikti teemal” (Iisrael) ja „Igatsedes Amelia Earharti” (Soome), Kanuti Gildi Saalis „Virmaliste vennad” (Poola) ja „Mina, Sisyphos” (Bulgaaria), NUKU muuseumi saalis „Klotsiteater” (Soome), NUKU Ferdinandi saalis „See on Fred” (Suurbritannia), „Hamlet. Sirm” (Venemaa) ja „Pookh & Prakh” (Venemaa).

Leedu teatri Lele lavastus „Liivamees”. Foto: D.Matvejeva

Leedu teatri Lele lavastus „Liivamees”. Foto: D.Matvejeva

Reedel 24. mail kl 12, toimub seminar „Mis on visuaalteater?”, kus ühise seminarilaua taha on kutsutud visuaalteatriasjatundjad mitmelt poolt Euroopast. Seminarist teeb reedel, otseülekande ERR-i kultuuriportaal kultuur.err.ee.

Festivali publikule pakuvad töötubasid ZUGA Ühendatud Tantsijad, kelle töötuba peredele NUKU proovisaalis kujutab endast mängulist koosolemist, kus õpitakse uut salakeelt – liikumist. Pärast belglaste lavastuse „Hullus töötoas” vaatamist saab osaleda penoplastist nuku meisterdamise õpitoas.

Lähem info lavastuste kohta koos foto- ja videomaterjaliga on leitav kodulehelt, kust on võimalik soetada ka pileteid.