Täna, 13. veebruaril algasid uue eesti õudussugemetega noortefilmi „Must alpinist” võtted.

Filmi „Must alpinist” matkaseltskond. Foto: pressimaterjal

Filmi „Must alpinist” matkaseltskond. Foto: pressimaterjal

„Must alpinist” on nõukogude ajal reaalselt aset leidnud sündmustel põhinev õudussugemetega noortefilm eesti tudengite talvematkagrupist, mis satub Siberis hirmujudinaid tekitavate sündmuste keskele.

Matkal oma kaaslastes pettunud ebapopulaarne grupijuht Olle (Reimo Sagor) jääb retke viimasel päeval mägedes kadunuks. Temaga rivaalitsenud vabameelse ja seiklusi hindava Eero (Priit Pius) juhtimisel laskuvad matkajad abi otsimiseks mägede jalamil asuvasse burjaatide külla. Vallandub kummaline ja terve mõistuse vastane sündmusteahel, mida näib dirigeerivat kadunud Olle. Võõral maal ja võõra rahva hulgas tuleb lahendada ülesanne, mida matkajad esialgu ei taha, kuid hiljem enam ei oska lahendada.

Filmis mängivad Priit Pius, Rait Õunapuu, Hanna Martinson, Liis Lass, Veiko Porkanen, Reimo Sagor, Vadim Andrejev (Moskva), Igor Gasparjan (Moskva) jt. Filmi stsenarist ja režissöör on Urmas Eero Liiv, operaator Ants Martin Vahur, kunstnik Katrin Sipelgas, produtsent Anneli Ahven, tegevprodutsent Kaspar Kaljas. Filmi tootja on Kopli Kinokompanii.

Võtted toimuvad Eestis, Burjaatias ja Gruusias. Burjaatiasse asub võttegrupp teele juba veebruari lõpus.