1.–2. augustil kohtuvad Kesk-Eestis Järvamaal Pärnu jõe ääres Kukemuru metsalagendikul ambient’i hüpnotiseerivad helimaastikud, kasteudune muru ning isolatsioon linnaelust, sest aset leiab juba teine Kukemuru Ambient.

Biosphere. Pressifoto

Biosphere. Pressifoto

Festivali ühe korraldaja Kaido Kirikmäe sõnul sündis mõte Kukemurust tegelikult juba ilmatuma aeg tagasi ja selle tingis vajadus niinimetatud päris-ambient-festivali järele. Sündmuse läbivaks ideeks ongi muusikaga sobiva keskkonna ja orgaanilise ambient-muusika kontsertide näol tekkiv terviklik atmosfäär, mida toetavad reaalajas loodavad visuaalid, põnevad töö- ja õpitoad, ööpäev läbi avatud Kukemuru kohvik ning meeldivad inimesed.

Kirikmäe sõnul on kõik üritusel üles astuvad esinejad valitud toimumispaigale omase tunnetuse ja meeleolu järgi. Samuti peeti silmas asjaolu, et kogu esitamisele tulev muusika oleks võimalikult „laiv”.

Kuna festivali peetakse käesoleval aastal juba teistkordselt, otsustati kohale tuua ka mõni rahvusvahelise tuntusega artist, kellest kannab sel korral peaesineja rolli Biosphere, üks tuntumaid, originaalsemaid ja hinnatumaid ambient-muusikuid maailmas.

Väismaistest külalistest võib line-up’ist leida veel ilusa ambientse hõljumise ja võimsate rütmistruktuuridega lööva islandi trio Stereo Hypnosise ja Saksamaalt pärit elektroakustilise muusika helilooja Christian M. Fisheri, kes eksperimenteerib oma loomingus külmalt tehislike, kuid ka loodusest pärit orgaanilisemate helidega.

Kohalikest tegijatest kuuleb Kukemurul Mari Meentalo & Ivo Nariest, Lotte & Robert Jürjendali, Taavi Tulevit, Kaido Kirikmäed ja Epifoliumit.

Korraldajad tuletavad meelde, et pileteid on võimalik osta ainult Piletilevist. Kohapeal müüki ei toimu.

Kukemuru event Facebookis.