Täna avatakse rahvusvahelise noorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta! näitused Tallinna Katariina kirikus ja Hopneri majas.

Pilt: Joonmeedia

Pilt: Joonmeedia

Päev algab kell 15.00 Sloveenia ja Brasiilia osalejate performance’itega Hopneri majas, millele järgneb piiriülese projekti „Kunst ja demokraatia” kunstiteosteks vormitud tulemuste avamine.

Kell 16.00 avavad Katariina kirikus järgemööda oma näitused Saksamaa, Venemaa, Türgi, Soome, Läti, Eesti, Portugali ja Kanada noored kunstnikud, kes on rohkem kui aasta jooksul uurinud teema „Kunst ja teadus” eri tahke ning oma teaduslikel meetoditel põhinevad avastused või järeldused kunstina teostanud.

Eksperimenta! direktor Annely Köster on 14–19 aastaste noorte tööde kunstilisest tasemest meeldivalt üllatunud: „Õpilased ja juhendajad on näidanud suurt pühendumist ja sügavust oma teemade uurimisel ning väga muljetavaldavat loovust kunstilises tõlgenduses ning tehnilist täiuslikkust teostuses. Loodan väga, et profikunsti ringkonnad Eksperimenta! autorite hulgast tõelisi rahvusvahelise potentsiaaliga tulevikutalente leiavad.”

Eksperimenta! pakub teismeeas kunstnikele vabamõtlemise tsooni, kus nende ideed on tõeliselt teretulnud, ning kus nende arengut toetavad rahvusvaheliselt tunnustatud kunstiprofessionaalid. Seekordne teema „Kunst ja teadus” julgustab kasutama ja arendama 21. sajandi peamist ellujäämisoskust – teaduspõhist ja loovat mõtlemist.

Reedel, 24. oktoobril ja laupäeval, 25. oktoobril toimub Eksperimenta! raames Eduko Ideelaboratoorium – kunsti õpetamisele ja hindamisele keskenduv konverents, milles osalemine on huvilistele tasuta.

Eksperimenta! 2014 näitused on külastajatele avatud Tallinnas Katariina kirikus ja Hopneri majas 24. oktoobrist kuni 23. novembrini teisipäevast pühapäevani kell 11.00-18.00. Alates 31. oktoobrist pakub Eksperimenta! koolidele klassiväliseid kunstitunde.