Eesti Joonisfilmil ja Nukufilmil on valmis saanud 3 uut animafilmi – Priit Tenderi „Alateadvuse maja” (Eesti Joonisfilm), Mattias Mälgu stuudiodebüüt „Põhjatäht” (Eesti Joonisfilm) ning Ülo Pikkovi „Tik-Tak” (Nukufilm). Filmid esilinastuvad täna kell 19.00 kinos Sõprus algaval animafestivali Animated Dreams avatseremoonial.

Kaader Priit Tenderi joonisfilmist „Alateadvuse maja”

Kaader Priit Tenderi joonisfilmist „Alateadvuse maja”

Olgugi, et filmid käsitlevad väga erinevaid teemasid, iseloomustab kõiki filme sürreaalsus ning unenäo ja reaalsuse põimumine piirini, kus neid kaht on üsna keeruline lahutada.

11-minutiline joonisfilm „Alateadvuse maja” räägib psühhedeelse loo korstnapühkijast ja põlevast naisest. „Põhjatäht” viib vaataja 14-minutilisele joonisretkele spioonide, tuukrite ja meritähtede hämarasse maailma. „Tik-Tak” on aga 9-minutiline nukufilm, mis visualiseerib aega ning selle fataalset olemust.

„Põhjatähte”, „Alateadvuse maja” ja „Tik-taki” ning paljusid teisi uusi kodumaiseid animafilme on võimalik näha ka Animated Dreamsi programmis „Uus ja uhke Eesti anima” 23. novembril kell 15.15 kinos Artis.