Tänasest pühapäevani on Tallinn taas rohelise mõtteviisiga jalgrattafestivali Tallinn Bicycle Week päralt. Selleaastane festival keskendub igapäevasele rattakasutusele ning programmi on oodatud nautima nii tulised rattafanaatikud kui need, kes on alles sadulasse istunud või veel plaanivad seda. 2.–5. juunini on pealinn täis mitmesuguseid rattaüritusi, mille seast leiab põnevat igas vanuses velosõber.

Tour d'ÖÖ Tallinn eelmise aasta Kultuuritolmul. Foto: Helēna Spridzāne

Tour d'ÖÖ Tallinn eelmise aasta Kultuuritolmul. Foto: Helēna Spridzāne

Programmi alustab täna kell 18 Kanuti Gildi SAALis toimuv Jalgrattaseminar, kus saavad teiste seas sõna läti rattabrändi Ērenpreiss Bicycles juht Toms Ērenpreiss, kes kõneleb sellest, kuidas ta oma vanaonu rattatehase elule äratas, ja keskkonnapsühholoog Grete Arro, kes selgitab füüsilise keskkonna ja kasutaja vahelisi seoseid.

Reedel, 3. juuni õhtul leiab aset ilmselt TBW oodatuim sündmus ehk Tour d’ÖÖ Suur SuveKruiis, mis kulgeb seekord Lilleküla staadioni parklast läbi varasuvise pealinna Pirita Velodroomile. Sõit kulmineerub vabas õhus aset leidva TBW Ride-In Rattakinoga, kus näidatakse tasuta rattafilme. Keha kinnitamiseks pakub suupoolist toidukäru.

Laupäevane kava algab keskpäeval Vabaduse väljakult üritusega Velotiks, mis kujutab endast üldist rattalebo koos mitmete erinevate tegevustega. Näiteks kutsuvad Politsei- ja Piirivalveamet ning Tallinn Bicycle Week kõiki noori rattahuvilisi Vabaduse väljakule ohutu sõidu kooli, toimub rattapolo jpm.

Ja mis oleks Tallinn Bicycle Week ilma traditsioonilise Goldsprints klubiÖÖta. Muusika eest vastutavad sel õhtul Red Bull Music Academy vilistlane, DJ ning house’i- ja techno-produtsent xxxy UK-st ning kodused toetajad Firejosé, Jaagup Jalakas, Madis Nestor, Photoindustries, Lauri Villau, Ott Kelpman, Rain Tolk ja Johann 3000. Ning lisaks muidugi Goldsprintsi rattarollerite head-to-head võistlus ja pinksiturniir.

Tallinn Bicycle Weekile tõmbab joone alla pühapäeval toimuv rattapiknik, mille täpsel toimumiskohal ja ajal hoia silma peal ürituse Facebooki lehel.