Järjekorras 8. rahvusvaheline interdistsiplinaarne (jm peened sõnad) Hullunud Tartu festival kutsub 9.–10. novembril UNESCO kirjanduslinnas Tartus Erinevate Tubade Klubis (Kastani 42) kaasa hulluma. Seekordseks alapealkirjaks on konkreetselt „Masinlik”.

Jaan Malin ja Mihkel Kaevats aastal 2016 Tartus hullumas. Foto: Lauri Kulpsoo

Jaan Malin ja Mihkel Kaevats aastal 2016 Tartus hullumas. Foto: Lauri Kulpsoo

Festivali kui terviku taustal avaneb publikul võimalus leida esitatu vahel uusi ja ootamatuid seoseid, nii võiksid mõjuda ütlemata intrigeerivana näiteks kooslused Triin Tasuja, Kristiina Ehin, Albert Trapeež ja Mihkel Kaevats või ka Lauri Sommer, portugallane José Luís Peixoto, Tartu esimene kirjanik-resident sloveen Andrej Tomažin, Ly Seppel ning grusiinid Anna Grig ja Shota Iatashvili.

Neid ja teisigi kombinatsioone saab publik kahe päeva jooksul jälgida ja oma peas ise luua, avades oma meeled ning mõtted samas ka kunstile ja muusikale.

Enda kunstilist loomingut näitavad teiste seas Artur Tuur Kuus, Ahti Seppet, Leonhard Lapin, Jaan Elken ja Enn Tegova. Järelpeol esitlevad autor Urmo Mets ja kirjastaja Kiwa raamatut „Võimalikud majad”, peolisi tantsitavad DJd.

Lisainfot leiad siit.