Tartu Uues Teatris esietendub 12. aprillil Leino Rei lastelavastus „Siil udus”. Lavastus põhineb Sergei Kozlovi samanimelisel lasteraamatul, mis on kindlal kohal mitme põlvkonna emotsionaalses mälus. „Siil udus” lavakujunduse tarbeks kogub Uus Teater vanu ühevärvilisi loodustoonides kudumeid.

Lavastaja Leino Rei, kunstnik Kristiina Põllu ja helilooja Ardo Ran Varres uurivad, kuidas võiks teatris siili ja karupoja lugu edasi anda. Udus on nägemine piiratud ja teravduvad muud meeled ‒ eeskätt kuulmine. Enamus näiliselt väikeseid, kuid Siili jaoks suuri sündmusi, millega ta teel sõbra juurde kokku puutub, jõuavadki kohale just häälte ning helide kaudu.

Lavakujunduse tarbeks kogub teater ühevärvilisi loodustoonides vanu kudumeid, millest valmib looduskeskkond. Kõik samblavärvi rohelised ja puukoorevärvi pruunid päevinäinud kampsunid, kivihallid mütsid ja loodusvärvides sõrmikuid, mis kevadise suurpuhastuse käigus ripakile jäävad, on oodatud teatrisse, kus nad uue olemise saavad. Eriti oodatud on palmikkoes ja nupulised kudumid. Kudumid on oodatud kuni märtsi lõpuni Tartu Uue
Teatri kohvik-piletikassasse, mis on avatud teisipäevast reedeni kell 11.00‒17.00.

Tartu Uus Teater
„Siil udus”

Mängivad HELGUR ROSENTHAL ja JANEK JOOST
Autor SERGEI KOZLOV
Lavastaja LEINO REI
Kunstnik KRISTIINA PÕLLU
Muusikaline kujundaja ARDO RAN VARRES
Nukumeister KAILI KASK
Valguskunstnik TAAVI TOOM
Esietendus 12. aprill 12.00
Etendus lastele alates 4. eluaastast, nende vanematele ja vanavanematele