Tartu Elektriteater koostöös Iisraeli saatkonnaga Helsingis näitab pärle Iisraeli filmikunstist. Filmipäevad kestavad 11.–13. novembrini Elektriteatris (Lai 37, Tartu Uue Teatri majas) ning nende päevade jooksul saab näha häid näiteid Iisraeli viimaste aastate filmivaramust.

Kaader filmipäevade avateosest „Joonealune märge” (Joseph Cedar, 2012)

Kaader filmipäevade avateosest „Joonealune märge” (Joseph Cedar, 2012)

Iisraeli filmipäevad toimuvad Tartus esmakordselt selleks, et meenutada kahe riigi omavahelisi häid kultuurisuhteid ning tutvustada tartlastele Iisraeli originaalsust ja tohutut loomeampluaad. Kolme päeva jooksul näeb kuut filmi, mis läbi autorite sooja kaamerasilma ja stsenaristika toovad vaatajani lood Iisraeli tavainimestest. Puuduvad terroristid, luure ja rahvusvahelised konfliktid. Konfliktid leiavad aset inimeste vahel ja igapäevaselt. Need on filmid, mida pole varem Eesti kinoekraanidel näidatud. Publikule avaneb Iisraeli akadeemikute väljakutsetest pakatav „Joonealune märge”, argielu ja unistusi ühendada püüdev „Aviva, mu arm”, road movie kohusetundest ja inimeseks
jäämisest ehk „Personalijuhi seiklused”, armuvaluga maadlev „Nümfid udus”, täiskasvanuks saamise metafoor „Veeuputus” ja ühe antiigiärimehe lugu ehk „Tere hommikust, härra Fidelman”.

Kodumaal ohtralt auhindu võitnud filmid loovad atmosfääri paremaks mõistmiseks eestlaste ja juutide vahel, Ida-Euroopa ja Lähis-Ida piirimaadel. Filmidest leiab nii vapustavaid loodusmaastikke kui huvitavaid probleemitõlgendusi, nii restaureerijate rasket elujärge kui keeleuuringute väljakutseid.

Filmid linastuvad vaid ühe korra, heebrea keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega. Kõik seansid on tasuta.

Rohkem infot programmi kohta vaata Elektriteatri kodulehelt.