Sellel nädalal, 15.-17. augustil teeb Tartus oma esimesi samme interdistsiplinaarne linnafestival UIT.

Festivali UIT logo

Festivali UIT logo

Kolme päeva jooksul näeb erinevais Tartu paikades installatsioone, kuuleb avastamata kesklinnahoovides helikunsti, saab võimaluse siseneda isiklikku korterikeskkonda ning näeb etenduskunste tööstushoonetes. Tartu kirjanikud viivad linnarahva avastama Tartut ja mitte-Tartut ning toimub linlasi kaasavaid etendusi. Lapsed on oodatud aga uitama Supilinna, kus toimub naabruskonna laste endi poolt korraldatud aardejaht.

Festivalinädalal on sotsiaalseks keskpunktiks ja kohtumispaigaks Magasini tänaval Genialistide klubi ja Tartu Uue Teatri vahelisele parkimisplatsile loodud Uus Õu, mis on kujundatud mõnusaks inimparklaks ja suviseks kultuuri- ja kogukonnaaiaks.

UIT tahab linnaelanikku tuttavalt kodu-töö-pood-kodu trajektoorilt kõrvale meelitada ja tõestada, et kaasaegne kunst ei hammusta, või kui, siis ainult naksab sotsiaalse erksuse närvi.

Festival avatakse neljapäeval Tour d’ÖÖ finišis toimuva peoga Sõpruse silla Annelinna poolses otsas, laupäevasel lõpupeol astuvad üles Galvanic Elephants ja Ans. Andur.

Festivaliprogramm:

15. august

10:00 – 20:00 Performance „Korter” – Kristino Rav, Raul Taremaa, Piret Karro & Karl Edgar Tammi (Siili 6)
14:00 Eike Epliku Hiinalinna installatsiooni avamine (Hiinalinn, Ida tänava lõpust 250 meetrit daatšade vahele. Jälgi viitasid!)
16:00 Mitte-Tartu linnatuur, alguspunkt Uus Õu 18:00 Etendus „Pink Cloud Effect” – Marit Sirgmets, Kjersti Aas Stenby (NOR) & Simona Bieksaite (LV) (55´) (Teguri 26, Kammivabriku klubisaal)
20:00 Tour d´ÖÖ // Pidu: Sõpruse ÖÖ, alguspunkt: Raekoja plats, lõpp-punkt: Sõpruse sild (Annelinna-poolne kallas)

16. august

13:00 Püstijalutragöödia „Võidab see, kellel on kõige hullem mees” – Kinoteater (Ülikooli 5, baar Illegaard)
16:00 Tänavakunsti tuur (ratastel), alguspunkt Uus Õu (Lai 37)
19:00 Etendus „Pink Cloud Effect” – Marit Sirgmets, Kjersti Aas Stenby (NOR) & Simona Bieksaite (LT) (55´) (Teguri 26, Kammivabriku klubisaal)
22:00 Heliinstallatsioon „Building Noise” – Mārtiņš Eņģelis (LV), Uus Õu (Lai 37)

17. august

13:00 Linnamäng „Supilinna aardejaht”, alguspunkt Uus Õu (Lai 37)
15:00 „Mürafoonia muruniidukitel” – Taavi Suisalu, Supilinna lõkkeplats 16:00 Tartu mitte-kunsti rattatuur, alguspunkt Uus Õu (Lai 37)
19:00 Etendus „Pink Cloud Effect” – Marit Sirgmets, Kjersti Aas Stenby (NOR) & Simona Bieksaite (LT) (55´) (Teguri 26, Kammivabriku klubisaal)
21:00 Etendus „an hour of” – Kadri Noormets & Kadi Maria (60`) (Kastani 38, Trükimuuseumi hoone)
22:00 Lõpupidu (Ans. Andur, Galvanic Elephants; DJ-d Paul Sild, Madis Järvekülg. Peopaik avalikustatakse eelneval päeval)

Lisaks leiab 12-17. augustil aset GPS-i põhine linnamäng georetk_tartu.

Vaata festivali kodulehele, et saada infot piletite, lõpupeopaiga ja muu kohta ning väisa ka nende lehte Facebookis, kuhu on riputatud muuhulgas lugusid ja pilte Tartu linnas elavate kirjanike, muusikute, kultuurikorraldajate ning teiste silmapaistvate tartlaste sulest ja kaamerast.