Neljapäeval, 29. jaanuaril kell 17.00 avatakse Vaal galeriis noorte kunstnike grupinäitus „Teekond”. Näitusel eksponeerivad Liisa Kruusmägi, Liisi Küla ja JHP (Johan Henrik Pajupuu) oma video- ja heliteoseid ning installatsioone, mis keerlevad teekonna temaatika ümber. Kunstnikud mõtisklevad oma töödes nii eksistentsialistlike küsimuste kui ka kunstniku identiteedi, reklaami ja tootemargi loomisega seotud väljakutsete üle.

Näituse plakat

Näituse plakat

Liisi Küla installatsioon „Teekond” on kollaaž kunstniku isiklikest lindistustest: kokku üle 350 erineva heli, mis on salvestatud näiteks Indias, Inglismaal ja Eestis. Kunstnikku huvitab, kuidas heli võib esile tuua erinevaid pilte meie kujutlusvõimest. Teose aluseks on muuhulgas Salomon Nagleri film „perhaps/We”, kus tuttav reaalsus on immutatud toore hallutsinatsiooni ja eksperimentaalvormiga.

Liisa Kruusmägi installatsioon „Kõrvalepõige” peatub korraks teekonnal ja vaatab seda kõrvalt, küsides, mis on möödas ja mis on ees – unistused, eksimised, arusaamatus ja absurd.

JHP videoteos „Journey to Journey / Teekonnast” kajastab noorte kunstnike enesekujundusprotsessi näituseks valmistudes. See on vaade turundusplaanide elluviimisele, plakatite valmistamisele ja avamisürituse korraldamisele.

„Destination/Sihtkoht” on installatsioon, performance ja videoteos, mis kujutab reklaamides näidatud tarbimisühiskonna ideaale ühe tüüpmudeli läbimängimise kaudu.

Laupäeval, 31. jaanuaril kell 14.00 toimub galeriis vestlusring, kus kunstnikud tutvustavad näitust ja seletavad oma mõtteid.

Näituse event Facebookis.