Laupäeval, 26. augustil kell 10–18 toimub Telliskivi Loomelinnakus kirbufestival, mis on pühendatud rohelisele mõtteviisile ning taaskasutusele. Müüakse taaskasutuskaupa rõivastest antiigini ning samal ajal astuvad lavale Estrada Orchestra, Miljardid, Antsud, Hilbert’s Problems ning teadusteater „Kolm põrsakest”.

Telliskivi Loomelinnak linnulennult. Foto: Kristjan Herkül

Telliskivi Loomelinnak linnulennult. Foto: Kristjan Herkül

Rohelise mõtteviisi edendamisele aitab kaasa Uuskasutuskeskus, kus on võimalik kätt proovida erinevate vanade esemete ümberdisainimises kriidivärvide abil. Uuskasutuskeskuse telgis saab ka anda taaskasutusse oma vanu kasutuskõlblikke esemeid. Kuhuviia.ee tõstab teadlikkust sellest, kuhu täpselt kodust üleliigsed taaskasutuskaubad või jäätmed viia. Huvilised saavad ise oma kogemusi jagada, valmistada jäätmeratast ning osaleda viktoriinil.

Meelelahutusprogrammi keskmeks on lava Telliskivi väljakul, kus igas eas vaatajatele esineb teadusteater „Kolm põrsakest” ning üles astuvad jazz-funki viljelev kollektiiv Estrada Orchestra, üks selle suve popimaid kontsertbände Miljardid koos Marten Kuningaga, folgilikku muusikat loob Antsud ning energilist rokkmuusikat Hilbert’s Problems. Äsja avatud loomelinnaku galeriis näeb Juhan Kuusi Dokfoto Keskuse näitust „Perifeeria: Kihnust Lõuna-Aafrikani” ning Punase maja tagaõuel on avatud pinksihoov. Kalamaja Pinksiklubi eestvedamisel toimub seal lauatennise algõpe nii lastele, noortele kui täiskasvanutele, mis kulmineerub turniiriga. Lava juures ning suurel kirbuturu alal on avatud toidualad.

Teadusteater viib lastele läbi kaks teaduse töötuba, kus lapsed saavad ise hakata insenerideks, keemikuteks või proovida kätt hoopis salaagentidena ning oma pea ja kätega lahendusi luua. Lapsed on oodatud ka kuhuviia.ee alale jäätmeratast valmistama ning pinksimängu õppima.

Rohelise mõtteviisi festivalile kohaselt serveeritakse toitu festivalil vaid taaskasutatavatelt või biolagunevatelt nõudelt ning panditopsidest, et prügi tekiks vähem. Külastajad on oodatud üritusele tulema ilma autota, näiteks ühistranspordiga, rattaga või jalgsi. Ka Telliskivi Loomelinnaku esine ala muutub festivali ajaks autoparkla asemel rattaparklaks.

Loe kirbufestivali kohta lisa Telliskivi kodulehelt.

Üritus Facebookis.