1. novembril kell 17.00 avatakse Telliskivi Loomelinnakus EKA moedisaini osakonna näitus „Illuminatsioon”, kus on eksponeeritud Liisi Eesmaa juhendatud eksperimentaalvormide meistriklassis osalenud tudengite valmistatud helkurskulptuurid.

Foto: Riina Varol

Foto: Riina Varol

Meistriklassis osalenud tudengite ülesandeks oli helkurite tootmise ülejääkidest luua ainulaadset, silmapaistvat ja müstilise vormiga moodi. Tudengid ammutasid inspiratsiooni helkurvestidest, korallimaailmast ja religioonist kuni Jeanne d’Arcini välja.

Kursuse käigus valminud helkurmaskid ja -aksessuaarid paljastavad pühalikud miraažid, orbiteerivad futu-nunnad ja illumineeritud aborigeenid. Pea igasse valgusega küllastunud vormi on kulunud üle 150 töötunni ja nii võib objekte lähemalt uurides avastada 600st ahvikesest moodustatud korallid, 2000st nahkhiirest koosneva peaehte või 6000st helkurkillust laotud mosaiikse õie.

„Seekordne näitus on eriti kummituslik ja salapärane, sest tudengite loodud mood ärkab ellu alles siis, kui seda taskulambiga valgustada!” sõnab kursuse juhendaja moedisainer Liisi Eesmaa.

Valgustatus on oluline ka meie pimedas sügiskaamoses. Eksperimentaalvormi meistriklassi tööd on osa ka EKA ja Maanteeameti koostöös sündinud sotsiaalkampaaniast „Olen silmapaistev!”, mis juhib tähelepanu helkurite olulisusele pimedal ajal.

„Antud kampaania avab esmakordselt moeosakonna eksperimentaalsete vormide jadas hoopis uue nurga, jõudes sootuks kaugemale näitusesaalide ja moelembese publiku tavapärasest ringist, sest tegevuste käigus on lootust jõuda muuhulgas ka väiksemate linnade tänavatele,” on EKA moedisaini osakonna juhataja Piret Puppart optimistlik ning lisab: „See niivõrd oluline ja eluline teema poleks saanud teoks ilma materjalijääkide targa taaskasutuseta, mida võimaldasid meile nii head inimesed kui ka Softreflectori tootmine.” Sestap paista silma, helenda, saa valgustatud (ja jõua tervelt koju!).

Näitus on avatud 1.-26. novembrini Telliskivi Loomelinnakus rattapoe Jooks kõrval.

Üritus Facebookis.