Sel nädalal tutvustab Eestis oma teist albumit „Cassette Concert” läti indie-kollektiiv The Pink Elephant, kes astub 14. aprillil üles Tartus Genialistide Klubis ja 15. aprillil Von Krahlis, jagades lavalaudu meie oma Ans. Anduriga.

The Pink Elephant. Foto: Peteris Viksna

The Pink Elephant. Foto: Peteris Viksna

The Pink Elephant avaldas mullu debüütalbumi „Mellowing”, mis sai muusikakriitikutelt positiivset tagasisidet ning nominatsiooni Läti Muusikaauhindadel parima debüütalbumi kategoorias. Kollektiiv esitles enda värsket kauamängivat Baltikumi tuuril – alustades Vilniusest ja Valmierast, lõpetades Tartus, Tallinnas ja Pärnus.

Peale tuuritamist otsustas bänd aja kaheteistkümneks päevaks maha võtta, et bändiliikmete ja endiste koolivendade Edvarsi ja Albertsi kooli pargis ja keldris uut materjali salvestada. „Tundsin, et peale nõnda pikka perioodi teel olemist on aeg mõneks ajaks koju tulla,” ütleb Edvards.

Salvestustest kasvas välja The Pink Elephanti teine album „Cassette Concert”. Riias jagati laiali kümme kassetimängijat ühes kassettalbumiga seal sees, mida peale kuulamist järgmisele melomaanile pärandada. Sedasi, käest kätte muusikat jagades tekkiski justkui väike kontsert.

The Pink Elephant ei kavatse luua mitte ühtegi digitaalkoopiat, album saabki olema ainult kassetilindi peal. Kes teab – võib-olla ühel päeval jõuab kassett ringiga kuulaja juurde tagasi, võib-olla jääb ta elama nostalgilist mälestust just nagu üks korralik kontsert. Eestisse tulles võetakse kaasa veel viis kassettmängijat, nii et hoidke silmad-kõrvad lahti.

Liitu Tallinna ja Tartu üritusega Facebookis.