Sel laupäeval, 7. novembril tähistab Kultuurikatlas oma 16. sünnipäeva Eesti vanim trummi ja bassi üritustesari Tjuun In – sama nime kannab ka Raadio 2 reedeõhtune saade –, mille raames astub väliskülalisena üles austatud dnb-duo Calyx & TeeBee.

Calyx & TeeBee. Foto: Press

Calyx & TeeBee. Foto: Press

Calyx & TeeBee on produtsendid, kes hakkasid koos muusikat tegema 2004. aastal. Neile omane helipilt ning kvaliteetne produktsioon tõi meestele eksklusiivlepingu plaadifirmaga RAM, mille tulemusel ilmus 2012. aastal paljukiidetud ja auhinnatud album „All or Nothing”.

Sama aasta Drum & Bass Arena auhindade jagamisel (maailma suurim Suurbritannias toimuv trummi ja bassi küsitlus – toim.) noppis nende lugu „Elevate This Sound” singlite esikoha ning „Pure Gold” parima video auhinna. Calyx & TeeBee nomineeriti aga parima produtsendi tiitliga. Duo pole siiski puhkama jäänud ning peatselt on neilt oodata uut albumit ja ridamisi remikse.

Kahes saalis mängivad muusikat veel kodumaised HeadRead, Hurmet Ilus, Ivo Naries, Armukahur, Paap ning residendid Qba, To-Sha ja L.Eazy.

Facebookis leiad ürituse siit.