Pole kahtlustki, et eelmisel aastal Eestiski palju kiidusõnu pälvinud kontserdi andnud lo-fi-legend R. Stevie Moore on värvikas mees nii seest kui väljast. „Kultuslegend, kellest sa kunagi kuulnud pole,” tituleerivad seda 400ni ulatuva diskograafiaga härrat kaks noort filmirežissööri Imogen Putler ja Monika Baran, kes on võtnud eesmärgiks teha maailmale dokumentaalfilmi abil selgeks, kes kurat see R. Stevie Moore on. Selleks on nad appi võtnud ühisrahastusplatvormi Kickstarter, mis tähendab, et legendi ajalukku talletamisele saad kaasa aidata ka sina.

R. Stevie Moore Sõpruse lavalaudadel. Foto: Tõnu Tunnel

R. Stevie Moore Sõpruse lavalaudadel. Foto: Tõnu Tunnel

„COOL DADDIO – The Second Youth of R. Stevie Moore” on dokumentaal, mis uurib kõigi kodussalvestajate isa ning ektsentrilise meelelahutaja Moore’i võitlusi elus ja muusikas. Projekti idee sai alguse pärast üht muusiku eelmisel aastal toimunud kontserti Londonis, kui Putler ja Baran, olles vaimustuses tema omapärasest ülesastumisest, mehel pärast live’i varrukast krabasid ning kohe filmiideega lagedale tulid. Kuigi alguses oli Moore sellele mõttele vastu, nõustus mees lõpuks režissööridele oma loo jutustama. Sama aasta novembri lõpuks lendasid naised New Yorki ja Nashville’i, filmisid ta kontserte, külastasid tema kodulinna Madisoni, uurisid tema lõputut plaadikollektsiooni, tegid suurel hulgal intervjuusid ning kohtusid ta elukaaslase, sõprade ja isegi muusikust võõrandunud isaga.

Miks nüüd Moore’i elu filmilindile panna? Sest alles viimased aastad tema juba 40 aastat kestnud karjäärist on võtnud suuna sinna poole, et teda on hakatud üha enam märkama kui olulist muusikalist mõjutajat; meediaväljaanded alates Vice’ist, Pitchforkist ja lõpetades The Wire’iga tunnevad tema vastu üha enam huvi ning kolm aastat tagasi sai teoks ka tema esimene ülemaailmne tuur. Moore’i jaoks on see kõik tulnud üsna veidral ajal: vanus annab ennast üha enam tunda ja tervis halveneb, mis tekitaski filmitegijates tunde, et praegu on kõige õigem aeg Moore’i elu muusikalukku kirjutada ja selle mehe olemasolust kõigile kuulutada.

Kampaaniat saab toetada siin .

Ja pange tähele – neid, kes annetustega eriti helded on, võib oodata virtuaalne kohtumine Moore’i endaga, mis kaasab ka majatuuri ja väikest live’i.