Berliini plaadipoed on kohad, kus juhuslikult õigete inimeste otsa komistada ja parimaid biite vahetada. Mõnel juhul on need ka pühapaigad, kuhu võib siseneda vaid kikivarvul ning kus plaadipoodniku skeptilist pilku vältides oma döner’ist rasvaste sõrmedega mõnele eriti rariteetsele plaadile läheneda. Kellel poleks rääkida oma lugu mõnest Berliini plaadipoest, kust teda välja visatud on või kus ta vähemalt natukene sõimata on saanud?! Kui Berliini siiski lähiajal asja pole, aitavad muusikailmas orienteeruda plaadipoed. Suurem osa plaaditurust on end tänapäeval mugavalt veebi sisse seadnud – ehk tellimused saab sisse anda ka distantsilt.

Bikini Waxx Records. Foto: Gerd Tammist

Bikini Waxx Records. Foto: Gerd Tammist

Uurisime anonüümseks jääda soovinud spetsialistidelt kümne parima poe kohta, kuhu klubikultuuri mekas kindlasti minna tasub või mille uudistel maksab pilku peal hoida, kui tantsumuusika on see, mis meeli kõditab. Selles järjekorras, nagu juhtus meelde tulema.

Hard Wax – ilmselt kõige kurikuulsam plaadipood Berliinis. Paul-Lincke-Ufer 44a, Kreuzberg.

Bikini Waxx Records – ühe eesti mehe elutoas paiknev plaadipood, kus hästi hoitud saladusena saab parimale uuele põrandaalusele tantsumuusikale nõela peale panna. Külastussoov tuleb enne kokku leppida: +49 1525 7862245 või gerd@bikiniwaxxrecords.com. Blücherstrasse 33, Kreuzberg.

The Record Loft – teise ringi tantsumuusika plaatidele orienteeritud pood. Mõned räägivad, et Discogsist saab odavamalt. Adalbertstrasse 9, Kreuzberg.

Space Hall – neljas saalis nii uut kui vana elektroonilist muusikat. Põhjalikult kaevumiseks tasub võtta rahulikult aega. Zossener strasse 33, Kreuzberg.

180G – samuti uutele ja vanadele elektroonilise muusika biitidele keskenduv, kuid pigem hoolikalt valitud plaatidega butiigi-tüüpi pood. Köpenicker Strasse 10, Kreuzberg.

OYE – lai žanrivalik ning lisainfoga kleepsud artistide ja leibelite kohta vinüülidel on põhjused, miks seda poodi juba alates 2002. aastast Berliinis kiidetud on. Oderberger Strasse 4, Prenzlauer Berg.

Bass Cadet Recordstore – pood ja leibel, mis on oma põhjaliku valiku poolest tantsupõranda maitsekujundaja. Weserstrasse 189, Neukölln.

HHV – nagu nimigi ütleb, on tegu peaasjalikult hiphopi vinüülide müügile orienteeritud poega. Grünberger Strasse 54, Friedrichshain.

Power Park Recordstore – muljetavaldav valik 90ndate haussi ja teknot, peaasjalikult Detroidi, Chicago ja New Yorgi saundi. Boxhagener Strasse 19, Friedrichshain.

Rotation – elustiilipood, kus lisaks plaadiriiulile saab ka garderoobi täiendada. Weinbergsweg 3, Mitte.