Vaal Galeriis on 11. jaanuarist kuni 4. veebruarini avatud Angela Maasalu näitus „Kodu II”. Tegemist on performatiivse näituseprojektiga, mis, nagu viitab pealkirigi, võtab fookusesse isikliku ruumi, millele lisandub suhestumine institutsionaalse valge kuubiga ning küsimus oma karjääri alguses oleva noore kunstniku enesekehtestamise võimalustest.

Angela Maasalu „Kodu II”

Angela Maasalu „Kodu II”

Kodu kui turvaline keskkond vs. pinevate lähisuhete õud, avalik vs. privaatne, eesmärgid vs. reaalsed võimalused, on pingeväljad, mille vahel kunstnik töötab.

„Kodu II” jätkab Angela Maasalu 2016. aasta juunis Londoni projektiruumis The Back Room (Holdrons Arcade) teostatud näituseprojekti, mille idee oli tõstatada küsimusi „kodu” tähenduse komplekssusest. Seekordse performatiivse näituse esimeses osas alustab Angela tühjast valgest galeriiruumist ning hakkab sinna omale maja ehitama.

Ehitusprotsess on külastajatele galerii lahtioleku aegadel avatud ning aeg-ajalt jälgitav ka live-video vahendusel sotsiaalmeedias.

Seekord toimub avamisüritus või Sarikapidu – ehitus on jõudnud lõppfaasi ja see vajab tähistamist – ebatraditsiooniliselt keset näitust ehk 26. jaanuaril kell 18.00–21.00. Kavas on artist talk ja muusika.

Lisainfot leiab Vaal Galerii kodulehelt.