Neljapäeval, 23.veebruaril toimub klubis Helikopter järjekorras kolmas Tunnel, kus live-kavaga astub üles Islandilt pärit muusik ja plaadifirma omanik Jonas Thor Gudmundsson, kelle lavanimedeks Octal Industries ja Ruxpin ning kes osaleb ka kooslustes Asonat ja Den Nard Husher. Ülejäänud muusikalise poole eest hoolitsevad residendid Exit Safe Mode, DJ Ilmajaam ja Ali Asker.

Octal Industries. Foto: press

Octal Industries. Foto: press

Octal Industries esindas varasemalt kahe muusiku koostööd, Jonas Thor Gudmundssoni Islandilt ning Michael Sickingeri Ameerika Ühendriikidest. Koosluse alguseks võib lugeda 2004. aastal ilmunud EPd „Automatik”, mis koondas nii sügavama kui ka tantsulisema techno. Plaat jõudis toona ka dub techno suurkuju Deepchordi kõrvu ning selle tulemusena avaldas ta duo muusikat kolmel limiteeritud kogusega vinüülil.

Octal Industries’i esimene album ilmus 2013. aastal Prantsusmaa plaadifirma Entropy alt ning kätkeb endas tantsulist, psühhedeelset ning meditatiivset kõla. Tänaseks esindab Octal Industries’i vaid Jonas, luues muusikat nii Islandil kui ka Eestis. Uut materjali ilmub peatselt Saksa plaadifirma Rawax ning tänaseks techno maailmas kultuseks saanud Islandi plaadifirma Thule alt, mida veab Jonas koos kolleeg Thorhallur Skulasoniga. Tunnelil astub Jonas üles live-kavaga ning lubab etteastes kuuldavale tuua peagi ilmuva värske albumi kõlad.

Lisaks muusikale pakuvad ka seekord silmailu spetsiaalsed valgusinstallatsioonid. Detsembrikuise ürituse veega täidetud akvaariumi lainetuse projektsioonist seina peale räägiti veel mitu nädalat pärast pidugi ning autori Panu Ollikaineni sõnul on idee saanud uueks ürituseks veelgi kasvada. Oma „Bass trap” installatsiooni pakub kehaliseks kogemiseks ka Frindo Kveiks (Martin Rästa). Tema näol on tegemist graafilise disaineri ja interdistsiplinaarse kunstnikuga, kes on valdava osa oma loomingust pühendanud visuaali ja heli ühendamisele ning loomisele erinevates vormides ja kooslustes.

Üritus Facebookis.