Eesti teatri festivali Draama raames etendub 3. septembril esmakordselt Tartus Twisted Dance Company gooti-reivi-koomiksi stiilis tantsulavastus „NOX” ning etendusi saab sel sügisel taas näha ka 25., 26. ja 27. septembril Tallinnas Kanutis Gildi SAALis.

Lavastus, koreograafia: Carmel Köster, Rene Köster, Krista Köster Helikujundus: Rene Köster, Christofer „Loffe” Eriksson Visuaalid: Twisted Dance Company Kunstnik: Liisi Eelmaa, Liisa Chrislin Saleh Valguskujundus: Revo Koplus Esitus: Helina Reinjärv, Kreete Tumm, Kristel Jänes, Madleen Teetsov, Marek Vetik, Tomas Tammemets, Carmel Köster, Rene Köster

Möödunud aastal Augusti Tantsufestivali raames 21. augustil 2012 Kanuti Gildi SAALis esietendunud ning Eesti Teatri Aastaauhindade 2012 parima tantsulavastuse nominentide hulka valituks osutunud „NOX” toob läbi kaasaegse tantsu ja muusika publiku ette Hellblazeri tumeda maailma. Hellblazer on koomiks, mis põhineb John Constantine’i elul ja seiklustel maailmas, mida valitsevad deemonid, nõidused ja õudus.

NB! Etendus ei ole mõeldud nõrganärvilistele.

Twisted Dance Company „NOX” Kanuti Gildi SAALis. Pressifoto.

Twisted Dance Company „NOX” Kanuti Gildi SAALis. Pressifoto.

Twisted Dance Company on aastast 2007 olnud omas valdkonnas üks edasiviivamaid tantsugruppe Eestis. Grupp keskendub peaasjalikult tänavatantsule, kuid omab laiemat subkultuurilist tausta ning tegutseb ka muusika- ja moeloomega. Olles tuntud põhiliselt oma ekstsentriliste etteastete, töötubade ning ürituste poolest, on Twisted Dance Company viimaste aastate jooksul tegutsenud ka Rootsis, Saksamaal ning Inglismaal. Twisted Dance Company tantsijatest koosnes ka Krista Kösteri ning Kristina Paškeviciuse tantsulavastuse „Camouflage” koosseis, mis 2011. aastal Eesti Teatri Aastauhindade parima tantsulavastuse nominentide hulgas ära märgitud sai.