Admirali majas Tallinna kesklinnas on avatud uus füüsilise meedia kauplus nimega Terminal, kus on müügil muusika, filmid, konsoolimängud ning fännikaubad.

Terminal

Terminal

Ajal, mil füüsilise meedia müük on langenud, on Tallinnas vähenenud muusikat, filme ja mänge müüvate kaupluste arv. Terminali juhataja Sander Varusk näeb vajadust uueks kaupluseks: „Vahepeal on Eestis tõesti erinevaid füüsilise meedia müügipunkte suletud ning oleks ääretult kahju, kui niivõrd paljude inimeste jaoks tähtis turg kärbuks. Me soovime Terminaliga siinkohal süstida uut elu muusika-, filmi- ja mänguturgu, pakkudes huvitavat valikut mõistlike hindadega ning tuues esile ka nišikaupu.”

Terminal keskendub fännile, eelistades eriväljaandeid ja bokse – nn deluxe-versioone. Muusikavalik nii CD-l kui vinüülil on pidevalt täienev, seda eriti viimase puhul, kuna vinüülide müük on viimase paari aasta jooksul pidevalt kasvamas ning sellele vastavad plaadifirmad aina uute väljaannetega. Filmivalikuga saab Terminal hoobelda just kvaliteetkino vallas: maailmakino, indie– ja kultusfilme leidub nii DVD-l kui Blu-Rayl. Mängusõpradele on suunatud valik erinevaid PS3, Xboxi, Wii ning PC mänge.

Hetkel on kauplus avatud tööpäevadel kümnest kuueni, kuid lähiajal on plaanis lahtiolekuaegu pikendada. Ka avaneb varsti laiema valikuga veebipood.

Terminali ametlik avamine toimub homme, 14. novembril.

Uudistevooks ja interaktiivseks suhtluseks tasub Terminal üles leida Facebookis.