Festival Kuldne Mask Eestis toimub tänavu üheksandat korda. Sel aastal mängitakse etendusi ainult Tallinnas 14.–24. oktoobrini. Esindatud on viimase aasta Venemaa parimate teatritööde hulka jõudnud viis lavastust, lisaks ootab vaatajaid laialdane OFF-programm, mille raames toimuvad näiteks Venemaa Akadeemilise Teatriinstituudi õppejõu, tuntud teatrikriitiku Pavel Rudnevi loengud, Sergei Zemljanski nüüdistantsu meistriklass ja loominguline kohtumine lavastaja Jevgeni Martšelliga.

Foto 16.ja 17.oktoobril teatris NO99 etenduvast Dmitri Volkostrelovi lavastusest „Delhi tants”

Foto 16.ja 17.oktoobril teatris NO99 etenduvast Dmitri Volkostrelovi lavastusest „Delhi tants”

Näha saab O. Tabakovi teatri (Moskva), Brjantsevi-nimelise Sankt-Peterburi noorsooteatri, Puškini-nimelise teatri (Moskva), Jaroslavli F. Volkovi nimelise teatri ja Väikse Draamateatri-Euroopa Teatri (Sankt-Peterburg) etendusi.

14. ja 15. oktoobril avab festivali Estonia teatri laval antavate etendustega kuulus „Tabakerka” Konstantin Bogomolovi lavastusega „Aasta, kui ma ei sündinud” Viktor Rozovi näidendi „Metsise pesa” ainetel. Peaosades teatrilegend Oleg Tabakov ja tema debütandist poeg Pavel Tabakov.

Veel päris hiljuti ei kuulunud Peterburi noorsooteater juhtivate teatrite hulka, kuid nüüd toob see teater Tallinnasse näha „uut draamat” – Ivan Võrõpajevi näidendi järgi valminud „Delhi tantsu”, mille on lavastanud Kuldse Maski žürii eripreemia laureaat Dmitri Volkostrelov. Etendusi antakse NO99 laval 16. ja 17. oktoobril.

Volkovi teater Jaroslavlist mängib 21. ja 22. oktoobril Estonias näidendit „Pealkirjata” ehk Anton Tšehhovi „Platonovit”, mis sai sellel aastal Kuldse Maski preemia parima suurvormi lavastusena. Lavastajaks Kuldse Maski laureaat Jevgeni Martšelli.

Festivali lõpetab 23. ja 24. Oktoobril esinev Väike Draamateater-Euroopa Teater. Vene Teatri laval mängitakse vaatajaile Lev Dodini lavastuses Friedrich Schilleri „Salakavalust ja armastust”, üles astuvad armastatud näitlejad Jelizaveta Bojarskaja ja DanilaKozlovski.

Kuldne Mask on ülevenemaaline teatrifestival, mille raames näidatakse igal kevadel Moskvas Venemaa parimaid lavastusi. Oma tegevuse põhisuuna – festivali ja preemiate kätteandmise korraldamise – kõrval on Kuldne Mask muutunud ka teiste tähtsate projektide ja ürituste initsiaatoriks, nende hulgas ka tänavu üheksandat aastat toimuv Kuldne Mask Eestis.

Vaata ka Kuldse Maski kodulehele ning hoia end festivali uudistega kursis siin.