31. juulil esietendus Liivi Muuseumis Urmas Vadi autorilavastus, milleks on kokku tulnud Raivo E. Tamm, Aarne Soro, Klaudia Tiitsmaa ja Jaan Pehk. Nad on väga põhjalikult Liivi taastulekuks valmistunud ning täpselt õigel ajal ja kohas ta ilmubki.

„Möödunud on 150 aastat Juhan Liivi sünnist. Statistika järgi viitab kõik sellele, et aeg nii väikese rahva jaoks nagu eestlased on küps, et võiks sündida uus Juhan Liiv. Me vajame teda, et keegi näitaks meile teed. Sest igasuguseid tekste ja mõtteid on väga-väga palju, nad on laiali pillutatud ja pisendunud, nii et käest kaob järg ja huvi. Me ei tea isegi, millist leiba osta. Meil puudub kontekst ja ülevaade. On pelgalt tunne, et kogu maailm muutub aina kättesaamatumaks. Sellepärast just nüüd vajame me kedagi suurt, kedagi ilusat, kedagi südametunnistusega, keda lugeda, kuulata, ja armastada. Meil on sotsiaalne tellimus – Juhan Liiv.”

Etendusi mängitakse veel 6., 7., 11., 14., 15., 16. augustil kell 20 ja 17. augustil kell 14 Alatskivil Liivi Muuseumi rehe all.

Vaata lisa lavastuse Facebooki lehelt.