Homme saabub Eestise džässiajaloolane, ajakirjanik ja USA Kongressi Raamatukogu muusikaosakonna teadur Larry Appelbaum, kes kohtub noorte džässmuusikute, muusikatudengite ning muusikaajakirjanikega.

Larry Appelbaum

Larry Appelbaum

Appelbaum viibib Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas 18.–27. aprillini USA saatkonna ja Eesti Jazzliidu kutsel, tähistamaks Eestis ülemaailmset džässikuud (Jazz Appreciation Month), mis sai alguse Appelbaumi kodulinnas Washingtonis. Ehkki Appelbaum viibib Eestis esmakordselt, on ta meie jazz-muusikaga kursis ning selle visiidi jooksul on ta palutud andma tagasisidet noortele džässmuusikutele.

Larry Appelbaum on maailmas tunnustatud džässispetsialist, kelle mitmekülgsust kinnitab tema lai professionaalne haare. Just tema on leidnud mitu Thelonious Monki , John Coltrane’i ja Lester Youngi ajaloolist salvestust. Alates 1981. aastast töötab ta USA Kongressi Raamatukogus. Appelbaum kuulub ka Grammy auhinna jazz’i kategooria nominatsioonikomiteesse.

Ajakirjanikuna on Appelbaum teinud aastaid kastööd maailma džässiajakirjanduse eliiti kuuluvale JazzTimesile. Lisaks kirjutab ja pildistab ta nii Vene, Jaapani kui ka USA trüki- ning veebiväljaannetele. Alates 1981. aastast töötab ta vabatahtliku toimetajana raadiojaama WPFW-FM heaks. Tema saadetes on korduvalt kõlanud ka eesti muusika.

Eestis pühendub Appelbaum kohtumistele muusikaõpilaste, -õpetajate ja ajakirjanikega, mille keskmes on vestlused džässiajaloost, samuti arutelud žanri hetkeseisust maailmas ning noorte muusikute rahvusvahelistest karjäärivõimalustest. Tema kohtumiste korraldamisele on õla alla pannud tunnustatud muusikud ja pedagoogid Jaak Sooäär, Oleg Pissarenko ja Marek Talts.