Balti Jaama peorajooni süda tuksub peagi taas tumemuusika järgi. 5. aprillil saabub Sveta Baari oma värsket loomingut esitlema USA eksperimentaalansambel Xiu Xiu.

Xiu Xiu. Foto: press

Xiu Xiu. Foto: press

90ndate lõpul valminud Hiina draamafilmi „Xiu Xiu: The Sent Down Girl” järgi nime saanud bänd on Los Angelesest pärit multiinstrumentalisti Jamie Stewarti tuntuim muusikaline väljund, mida on aastate jooksul aidanud vormida nii stuudios kui ka laval terve trobikond muusikuid. Aastal 2002 alguse saanud projekt on oma terava otsekohesuse ja intensiivsusega kulgenud rusutud avant-pop’ist osavalt orkestreeritud rokini.

Veebruaris nägi ilmavalgust Xiu Xiu üheteistkümnes kauamängiv nimega „Girl with Basket of Fruit”, mis on lärmakam, ent stilistiliselt tujukam ja süngem kui 2017. aastal ilmunud „Forget”. „Girl with Basket of Fruit” on immutatud ärevusest, pingest, kurvastusest ja vihast, mis on viimaste aastatel jooksul tunginud meist paljude igapäevaellu. Eugene Robinson (Oxbow), Devin Hoff, Haiti löökpillimängija Emmanuel Obi ning Ayo Okafor on vaid mõned nimed, kes sel korral Jamie Stewartile oma abikäe on ulatanud.

Xiu Xiu manifesteerub Sveta Baaris toimuval kontserdil Jamie Stewarti, Thor Harrise ja Jordan Giegeri kujul.

Kontserdi külalisesinejaks on kodumaine post-pop’i produtsent ja vokalist Mart Avi, kelle oktoobri keskpaigas ilmunud neljas sooloalbum „OtherWorld” pälvis kiidusõnu nii siinsete kui ka välismaiste muusikaekspertide seas.

Üritus Facebookis.