10.-12. augustini toimuva uue teatri festivali De Facto raames esineb Pärnus tuntud ja tunnustatud Austria näitleja, tantsija ja koreograaf Doris Uhlich, kes etendab Endla teatris lavastust „More than enough”.

Doris Uhlich. Foto: De Facto

Doris Uhlich. Foto: De Facto

Uhlich, keda ajalehearvustustes tihtipeale „korpulentseks tantsijaks” kutsutakse, seab küsimuse alla välimise ja sisemise ilu tähtsuse ning küsib endalt ja publikult, kuidas keha võib muutuda kaubamärgiks ning mida see endaga kaasa toob. Kui määrav on tantsija välimus etendust vaatava publiku jaoks ning kas on olemas ideaalne keha tantsu jaoks?

Festivali kunstilise juhi Barbara Lehtna sõnul oli Uhlichi kutsumise peamiseks põhjuseks see, et sedavõrd ausat teatrit tehakse Eestis vähe ja seega rikastab „More than enough” meie üldist kultuuripilti ja annab ehk inspiratsiooni ka siinsetele tegijatele.

De Facto on Pärnu Fringe Festivali raames toimuv uue teatri festival, mille eesmärk on edendada just kaasaegse teatrit ning mille programmist võib leida erinevaid etteasteid, mis kõiguvad teatri ja muude kunstivormide piiril.

Vaata ka festivali kodulehele.