Juuli keskpaigast augusti lõpuni võetakse Lõuna-Eestis ja Tallinnas üles uus täispikk kodumaine tragikomöödia „Päevad, mis ajasid segadusse”, mille lavastajaks on Triin Ruumet. Linateose peaosades mängivad Hendrik Toompere Jr ja Juhan Ulfsak. Film jõuab ekraanidele järgmise aasta märtsikuus.

Hendrik Toompere Jr Allarina

Hendrik Toompere Jr Allarina

Filmi meeskond otsib võtete jaoks ehedaid 90ndate interjööriga kortereid, eramuid ja suvilaid, mis ei pea olema remonditud, vaid võiksid välja näha nii ajastutruud kui võimalik. Samuti otsitakse heas korras 90ndate autosid. Osalemissoovist palutakse teada anda aadressil lokatsioon@kinosaurus.ee.

„Päevad, mis ajasid segadusse” tegevus toimub 1997. aasta suvel. Filmi peategelane on 27-aastane noormees nimega Allar, kes liigub ühelt südasuviselt Eestimaa peolt teisele, põrkudes kokku üha värvikamate tegelaste ja segasemate juhtumitega. Pingelised ja kohati isegi jaburad sündmused panevad Allari oma elu üle tõsiselt järele mõtlema ja ees ootab pöörane eneseotsing Eesti üheksakümnendates.

„Päevad, mis ajasid segadusse” lavastaja on Triin Ruumet, produtsent Maie Rosmann-Lill ja operaator Sten-Johan Lill. Filmis mängivad Hendrik Toompere Jr, Juhan Ulfsak, Jaanika Arum, Merle Palmiste, Taavi Eelmaa, Rasmus Kaljujärv jpt.

Filmi toodab Kinosaurus Film, selle valmimist toetavad Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.