Loovagentuur AKU lõi ainulaadse „söödava“ kirjatüübi Kahvliahvid, mida igaühel on võimalik tasuta alla laadida ja kasutada. Tähestik sündis hiljuti aset leidnud Kahvliahvi kokakooli üritusel, kus AKU disainerite Alari Orava, Uku Kristjan Küttise ja Kaarel Kala juhendamisel läksid tähtede loomisel mängu erinevad toiduained, nagu näiteks porgand, tomat, peet, muna, till ja juust.

Loovagentuuri AKU loodud Kahvliahvi kirjatüüp

Loovagentuuri AKU loodud Kahvliahvi kirjatüüp

Disaineri Uku Kristjan Küttise sõnul pole kirjatüüpi, mille puhul lapsed valmistavad toidust tähed ja nendest omakorda luuakse toimiv font, ei ole tema teada kuskil varem tehtud. „Pealegi võib arvata, et tegu on maailma ühe maitsvaima fondiga, sest kõik tähed söödi pärast nende jäädvustamist ära,“ arvas Uku. „See ei ole lihtsalt eriliselt äge tähestik, vaid kannab endas ka Kahvliahvi kokakooli sõnumit – lase laps kööki! Las ta segab seal, nii otseses kui ka kaudses mõttes, sest nii näeb ta toitu toorelt ja selle valmistamise erinevaid etappe, mis on ilmselt kõige tõhusam viis luua tervislikke toitumisharjumusi,“ selgitab kokakooli eestvedaja Merle Liivak.

Disainerite sõnul on Kahvliahvide kirjatüüp oma olemuselt dekoratiivne ehk sobilik pealkirjades või kujunduselemendina kasutamiseks. Alla saab laadida seda AKU kodulehel: aku.co/kahvliahvid Saidil on välja toodud ka tähestiku loomisel abiks olnud laste ning nende vanemate nimed.

Lapsed valmistamas toidust tähestikku. Foto: Rasmus Jurkatam

Lapsed valmistamas toidust tähestikku. Foto: Rasmus Jurkatam