Täna ilmus Duo Ruudu uus videosingel „Noore kuu tervitamine”. Tegu on Eesti pärimusest inspireeritud loitsuga, mis on segatud mahedate vokaalide ja kandlesaundidega.

Duo Ruut. Foto: Ako Lehemets

„Noore kuu tervitamine” on esimene singel suve hakul ilmuvalt lühialbumilt „Kulla kerguseks”. Loo salvestas ning andis sellele viimase lihvi helirežissöör José Diogo Neves. Video võttis Manufaktuuri hoone sammastega saalis üles Ako Lehemets, keda seob Duo Ruuduga ka varasem edukas koostöö.

Tulevasele albumile on erinevaid teid pidi jõudmas mitu tervendava toimega lugu. Nii ka loits „Noore kuu tervitamine”, mis on sündinud vahetult enne pöördeliste sündmuste algust maailmas eelmisel aastal. „Hoidku need lood siis kuulajal meele rõõmsana ja keha tervena,” selgitavad noored muusikud. Uuele albumile on võimalik hoogu lükata ka Hooandja platvormi kaudu.

Duo Ruut musitseerib ühel kandlel. Kandlest on koosseisu jaoks saanud tühi leht, mis annab palju ruumi leiutamiseks ja erinevate mängutehnikate arendamiseks. Ühel instrumendil kahekesi komponeerimine seab üsnagi kitsad raamid, kuid nii ongi Duo Ruudu väljakutseks lasta oma kujutlusvõime kastist välja ja pakkida oma olemuselt minimalistlik muusika uusi ideid tihedalt täis.