Veiko Õunpuu uue linateose „Free Range / Ballaad maailma heakskiitmisest” rahvusvaheline esilinastus toimub järgmise Berliini filmifestivali ametliku programmi raames. Kui muu maailm peab filmi nägemiseks ootama järgmise veebruarini, siis Eestis esilinastub film juba homme, 19. septembril.

Rohkem kui poole sajandi jooksul on Berliini filmifestivalist ehk Berlinalest tänaseks välja kasvanud filmitööstuse üks olulisemaid kohtumispaiku: seal kohtuvad režissöörid, näitlejad, produtsendid, rahastajad, vahendajad, filmiostjad ja ajakirjanikud 130-st erinevast maailma riigist ning ligi pool miljonit külastajat, kes vaatavad koos üle valiku rahvusvahelisest filmiparemikust.

„Free Range / Ballaad maailma heaksiitmisest” linastub Berlinale festivali alaprogrammis Forum, mis on olnud rahvusvaheliseks stardiplatvormiks paljudele murranguliselt olulistele filmirežissööridele. Selle raames on oma avalöögid laiema publiku ees teinud nt. Jim Jarmusch, Béla Tarr, Aki Kaurismäki, Ken Loach, Michael Snow, Jacques Rivette, Andrei Tarkovsky, Wong Kar-wei, Helke Sander ja Margarethe von Trotta.

Eesti filmivaatajal avaneb võimalus filmi näha juba sellel nädalal – pärast 19. septembril toimuvat esilinastust Coca-Cola Plazas hakkab „Free Range” jooksma ka Sõpruse, Artise ja Solarise kinodes Tallinnas ning Cinamoni ja Elektriteatri saalides Tartus. Sealt edasi jõuab film väiksemate Eesti kinode ekraanidele.