24.-27. juulini 2014 toimuva XXII Viljandi pärimusmuusika festivali teemaks sai „Mäng”.

Foto: Renee Altrov

Foto: Renee Altrov

Mängimine on läbi aegade meil veres olnud ja seda väevõimuga ära keelata pole ühelgi ajastul õnnestunud. Mäng on tihtilugu niivõrd tavaline osa meie igapäevast, et on raske vahet teha, kus ta lõpeb ja tegelikkus algab. Meelelahutus on mäng, aga samas ka elu pärisosa.

Selle teemaga võtavad korraldajad oma ülesandeks eestlaste ja teiste rahvuste kultuurilise mineviku ja oleviku tutvustamise läbi mänguliste tegevuste. Laulu- ja tantsumängud, murumängud, sportmängud, ringmängud, vaatemängud, sõnamängud ja õnnemängud – kõik need leiavad mingil kujul oma koha järgmise festivali programmis. Kõige tähtsamal kohal saab loomulikult olema pillimäng – universaalseim kõigist mängudest, kuulajaid ühendav ja kaasa elama panev.

Koos festivali teema teavitamisega kuulutab Eesti Pärimusmuusika Keskus välja ka stipendiumikonkursi, loomaks 2014. aasta Viljandi pärimusmuusika festivalile sobivat tunnuskujundust, mida kasutatakse festivali plakatil ja teistel reklaamväljunditel (festivali koduleheküljel, voldikutel, teatmikes, müürilehtedel, käepaeltel, kaelakaartidel, toidutalongidel ja T-särkidel, samuti ajalehe-, interneti- ning telereklaamides jms). Konkurss kestab 13. detsembrini ja tingimustega saab tutvuda siin.

Samuti algas demovoor eesti artistidele, kes soovivad kandideerida 2014. aasta festivalile esinema. Tingimused demovoorust osa võtta soovijatele on leitavad siit.