Ei ole siin maailmas veel täis saanud see kuu, nädala ja päeva parimate lugude toppide limiit. Vähemalt ühele jagub ruumi veel, niisiis toob Müürileht iga kuu esimesel nädalal teieni oma möödunud 30 päeva parimate uute lugude saagi. Veebruarikuu pakkus noorte rootsi meeste ängi, anonüümset eesti elektroonikat ja lüürilise supersõduri, kelle kuulipilduja ette jäävad võmmid ja Starbucksi-aktivistid.

Eugene Fall „Desiderium”

Eugene Falli näol on tegemist multitalendiga Eestist. Tema isikut paljastamata võib vihjeks öelda, et tegutseb ta rohkem kui kahe alias’e all – sarnasest morbiidsest ja tumedalt õrnast muusikast kuni transsi viiva techno’ni välja. Lugu ise on korduv, katkev ja kummituslik. Kerge sahin taustal lisab tunnet, nagu oleks track mängima unustatud ja ajapikku oma selguse kaotanud. Ajavärelusele annab hoogu video, mille autor on Ivar Murd ning mida süvenemata vaadates võivad nüansid pildikeeles kaduma minna.

Tehnoloogiline Päike „Redemption”

Ilus on see Tehnoloogilise Päikese lunastus, mis meile uue, omanimelise albumiga kõrvadesse kantakse. „Redemption” on selle albumi elektrooniline zen, mille tasakaalu üritavad vahepeal rikkuda taustal kõlavad sümfoonilised välgatused. Elemente on siia siiski kuhjatud täpselt õige hulk, ilma et kuskile ära eksiks.

Ana Caprix „Powerlines Run Through Clubland”

Ana Caprix on Londonist ja ega temast rohkem midagi teada polegi. Laseb pigem muusikal enda eest rääkida. Tema EP „M6 Ultra” on näiteks ilus ja sädelev avant-pop – kui M83 mõtleks natuke väiksemates piirides, aga samas julgemalt, või Tehnoloogiline Päike loogilisemalt.

1MIL K „SUKI”

Eestlane, kellest keegi midagi ei tea. PS. Pole Nikolajev, kuigi kõlamaastik on sarnane tõesti. Ent väga kenasti arenev lugu ja on alati meeldiv, kui bass alles loo keskel sisse jalutab.

Junior Boys „Over It”

Selle loo ja terve uue albumi „Big Black Coat” produktsioon ja eriti masterdus on valusalt tihe ja naelapea pihta. 00ndate algusest saadik tegutseva kanada elektropopi bändi renessanssalbum kohe kindlasti. Võib öelda, et Junior Boys on varbaotsaga sees ka technopop skeenes.

JPEGMAFIA „Cops Are the Target (Haram IED Bootleg)

„JPEGMAFIA on mustanahaline Manson, Ben Carsoni antitees, lüüriline supersõdur, kelle kuulipilduja ette jäävad võmmid, usaldusfondilapsed, hipsterid ja Starbucksi-aktivistid. Tema kriitiline sõnum on edasi kantud satiiriliselt ning helitaustad kombineerivad õhulisi vokaalsämpleid üle agressiivsete biidimaastike. Armastan teda, sest tal on eriline anne mitte kedagi solvamata jätta,” ütleb JPEGMAFIA semu Florian Wahl.

Norin „Bakom Planteringen”

Kopenhaageni poppides tagatubades tegutseb plaadifirma posh isolation, kes on enda hõlma alla haaranud hunniku The New Way of Danish Fuck You skeene alla lahterdatavaid artiste nagu Damien Dubrovnik, Puce Mary, Communions, Iceage ja Lust For Youth. Viimases neist teeb kaasa ka Norin ehk Hannes Norrvide, kes andis eelmisel nädalal välja oma esimese, siinse looga samanimelise sooloplaadi. Album on saanud tõuke Norrvide kodulinnast Helsingborgist ja käesoleva looga on artist üritanud enda sõnul edasi anda selles linnas elavate noorte meeste agressiooni ja frustratsiooni. Klaustrofoobiline ja kummituslik kulgemis-techno, mis on justkui panoraamvaade peakolu pimedamatest sfääridest.

Dynamite Winter Palace „Romance”

Selle, Talvepaleele hävitavat lõppu lubava nimega projekti taga seisavad itaalia produtsent Alessandro Parisi ja Londoni härra Timothy J Fairplay, kel ilmus veebruaris Amsterdami minileibeli Knekelhuis alt ühine EP „Catechism of a Revolutionary”. „Romance” on selle revolutsiooni eelhäälestus, dissidentide kokkusaamine külmas Peterburi õhus, millest maalivad visuaali kiired süntpopikäigud ja kurb disco.

The Range „Florida”

The Range on huvitav sellepoolest, et vokaale ja muud kola leiab ta oma lugudele Youtube’is ringi uitades. Konkreetse loo plekktrummide vahele mahub näiteks üks värelev Ariana Grande kaver. Märtsis on tal Domino alt ilmumas ka uus album.

Junglepussy „Spicy103 FM”

Brooklyni räppari Junglepussy uus träkk mõjub sama mõnusalt nagu siirupi valamine maasikatega kaetud pannkookidele.

Skepta „Ladies Hit Squad” (ft. D Double E & A$AP Nast)

Mida ma nüüd grime’ist tean, aga tavaliselt, kui grime’i-vennad naistest jutustavad, on see nutune hala. Kuid mitte siin loos. Siin räägitakse, kuidas hakkab asi välja nägema voodis: „We don’t really need Netflix, I’m gonna give something to watch.” USA räpis on enesekindel naistest räppimine muidugi tavaline.

Esilehe fotol Alexander Kolbi maal Talvepaleest.