6. juunil esietendub Pärnu Muuseumis Barbara Lehtna ja Helen Solovjevi füüsilise teatri etendus „Haltuura”, mis lahkab haltuura mõistet ja uurib haltuuravaba elu võimalikkust.

Kaader lavastuse proovist

Kaader lavastuse proovist

Etenduskunstnik Barbara Lehtna ja koreograaf Helen Solovjevi sõnul on „Haltuura” füüsilise teatri lavastus, mis tähendab seda, et omavahel seotakse tantsu, performance-kunsti, mõtete koreograafiat, sõna ja videokunsti.

Selline žanr loob osaliste arvates võimaluse koos publikuga uurida, mida sõna „haltuura” praeguse aja Eestis tähendab ning kuidas see mõiste ajas muutunud on. „Kui me alustasime haltuurast rääkimist, keskendusime peamiselt tööle, kuid proovide käigus sai selgeks, et isegi olulisem on see, kas ja kuidas haltuura mõiste ellu üle kandub,” rääkis Solovjev.

Samas toonitavad mõlemad kunstnikud, et lavastuse näol ei ole tegemist kunstnike halaga väikese palga teemadel ja pigem püütakse näha haltuura halbu ja häid külgi. „Mina näiteks tunnen, et kui teen haltuurat, mis tavaliselt ei eelda ju suure kunsti loomist, siis iseenesest pakub see mulle nii palju ainest, et võin pärast oluliselt parem kunstnik olla,” seletas Lehtna lavastuse idee tagamaid.

Solovjevi ja Lehtna jaoks on „Haltuura” esimene koostöö. Eelnevalt on Solovjev tegutsenud nii tantsija kui koreograafina ning osalenud mitmetes kaasaegse tantsu ja teatri projektides. Barbara Lehtna on peamiselt Pärnus tegutsev etenduskunstnik, kes on keskendunud erinevate kunstiliikide kombineerimisele.

Lisainfot vaata siit.