Täna toimub Riigikogu ees meeleavaldus karusloomafarmide keelustamise poolt

Täna kell 14.00 korraldab loomaõiguslaste organisatsioon Loomade Nimel Riigikogu ees toetusavalduse karusloomafarmide keelustamiseks. Organisatsiooni esindajate sõnul on üritusele oodatud kõik inimesed, kes hoolivad loomadest ja pooldavad karusloomafarmide keelustamist.


Täna kell 14.00 korraldab loomaõiguslaste organisatsioon Loomade Nimel Riigikogu ees toetusavalduse karusloomafarmide keelustamiseks. Organisatsiooni esindajate sõnul on üritusele oodatud kõik inimesed, kes hoolivad loomadest ja pooldavad karusloomafarmide keelustamist.

Kaader Karjaküla karusloomafarmist 2014. aasta suvel. Foto: Loomade Nimel

Kaader Karjaküla karusloomafarmist 2014. aasta suvel. Foto: Loomade Nimel

Samal ajal annab MTÜ Loomus Riigikogu juhatusele üle samasisulise kodanikealgatuse märgukirja. Karusloomafarmide keelustamise petitsioonidele on alla kirjutanud üle 10 000 inimese ja vastavalt kevadel vastu võetud petitsiooniseadusele, peab Riigikogu keelustamise ettepanekut arutama hakkama.

„Toetame karusloomakasvatuste keelustamist, sest iga aasta põhjustavad need kümnetele tuhandetele loomadele suuri kannatusi. Samuti eraldatakse loomad oma vanematest ja tapetakse väga noorelt, kui nad on veel sisuliselt alles lapsed,” ütles Loomade Nimel kõneisik Anita Jürson. „Paljud riigid on juba karusloomakasvatused keelustanud. Leiame, et Eesti võiks olla selles nimekirjas järgmine ja kutsume üles kõiki inimesi, kes sellega nõustuvad, reedel Toompeale tulema ja oma toetust väljendama. Iga inimene loeb!”

Karusloomafarmide teema on taas tõusnud avalikkuse huviorbiiti pärast 19. novembril Pealtnägijas avaldatud videokaadreid Eesti suurimast karusloomafarmist Karjakülas.

Tegemist on esimese loomaõiguslaste meeleavaldusega, mis toimub Riigikogu ees.

Video Karjaküla karusloomafarmist:

Kampaania Karusnaha Lugu kodulehele.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Toimub esimene loomaõigusluse teemaline konverents
Foto: MTÜ Loomus

Toimub esimene loomaõigusluse teemaline konverents

Loomade eestkosteorganisatsioon MTÜ Loomus ootab kõiki huvilisi Eestis esmakordselt toimuvale loomaõigusluse teemalisele konverentsile „Loomaõiguslus akadeemias ja aktivismis: teadmised ja tegutsemine loomade heaks”.
10 000 allkirja karusloomafarmide keelustamise poolt antakse reedel üle Riigikogule
Hasso Krull kampaania „Olen loomade poolt!” plakatil

10 000 allkirja karusloomafarmide keelustamise poolt antakse reedel üle Riigikogule

Petitsioon karusloomafarmide keelustamise poolt kogus ühtekokku 1180 digiallkirja ja ligi 9000 käsitsi või e-posti teel antud allkirja. Sel reedel ehk 21. novembril kell 14.00 viib loomade eestkosteorganisatsioon Loomus allkirjad ja vastava märgukirja Riigikokku. Petitsiooni…
Müürileht